Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 21:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żenada
Post: 01 paź 2012, 12:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Długo zastanawiałem się gzie zamieścić ten post i choć jest on w pewnym sensie o "związkowcach" to nie zamieściłem go w dziale dla związków a właśnie tutaj bo... Przeczytajcie.

Chciałbym podzielić się z Wami, wrażeniami z imprezy wystawowo ?targowej, organizowanej przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku.
Oprócz wystaw dotyczących roślin i sprzętu ogrodniczego była także wystawa zwierząt, począwszy od świń, owiec, kóz, a skończywszy na kurach, gołębiach i królikach. Ogólnie ciekawa impreza, warta zobaczenia, ale nie o tym chcę napisać. Chcę napisać o czymś co wzbudziło moje zdziwienie graniczące z przerażeniem. A mianowicie, podejście i zachowanie ( no muszę tak napisać) ?chodofcuf?.
Było dwóch ?chodofcuf? królików rasowych i kilku wystawiało bezrasowe. Oczywiście wystawa była połączona ze sprzedażą. Wystawiano miedzy innymi , OSC, BF, KC, WJS i NC. Mnie najbardziej interesowały nowozelandzkie czerwone, gdyż chcę do WN dobrać jeszcze jedną rasę, a NC też mi się bardzo podobają. Podszedłem do gościa,( nie będę pisał z jakiego związku), który właśnie wystawiał NC i słuchając go przeżyłem szok. Na głównym miejscu jego wystawy była para naprawdę pięknych nowozelandów, oczywiście tatuowanych, a pod nimi ok. 10 młodych, może 8 tygodniowych króliczków. Właśnie dwóch, młodych chłopców targowało się o parkę tych młodych. Gościu wciskał im takie banialuki, że hej. Przedstawia młode jako potomstwo tych tatuowanych i woła za nie po 50,00 zł/ szt. Młode króliki wyraźnie różnią się umaszczeniem od tych rasowych, niby czerwone, ale z jakimś, dość intensywnym srebrnym nalotem. Widząc że chłopcy zaraz się zdecydują powiedziałem im że nie są to króliki rasowe, lecz jeśli im na tym nie zależy to niech kupują, tylko niech się jeszcze potargują bo te nie są warte tych pieniędzy, choć może nie tyle króliki ile ich właściciel.
Gość się strasznie zbulwersował i zaczął mi ?świecić w oczy? związkiem, więc spytałem o rodowód i dlaczego, skoro są rasowe to nie są tatuowane, wtedy wymiękł i powiedział że młode są po samicy NC i samcu BOS, ale też rasowym. Ręce mi opadły. Chłopcy choć grzecznie, acz dosadnie podziękowali gościowi i tak stracił klientów. Następny ?chodofca?, członek innego związku sprzedawał KC i były to raczej króliki rasowe, ale jego bajer był niesamowity. Żona widząc moje rozczarowanie tym że nie mogłem kupić NC zaproponowała mi kupno właśnie tych KC, Mówiąc przy gościu żebym się zdecydował na te, bo to ?też ładne króliczki?. Facet zareagował od razu i szybko wybrał dwie parki, notabene najładniejsze, Wołając po 100,00zł za 1 sztukę, zachwalając rasę i pochodzenie królików, waląc takie bzdury że zacząłem się już dobrze bawić, jak w kabarecie. Młode miały pochodzić od pary KC, które miał na wystawie (ładne i tatuowane) i innej pary którą zostawił w domu. Poprosiłem więc o rodowody dla całej czwórki i o zatatuowanie bo ja chcę mieć króliki z rodowodem. Jak facet się ?gimnastykował? !!! to przechodzi wszelkie pojęcie, nie potrafię przytoczyć bzdur jakimi zaczął mnie częstować. W pewnym momencie zorientował się że wiem co nieco na ten temat i sprawę załatwił krótko ? ? jak pan nie kupujesz to nie w??. się? i jak było kilka osób zainteresowanych jego królikami, tak przy jego stoisku zrobiło się pusto. Naprawdę nie miałem zamiaru nikomu utrudniać sprzedaży ale postawy tych panów sprowokowały mnie do tego co zrobiłem, ich zachowanie było dla mnie żenujące.
Jednak gwoździem programu była prelekcja na temat przyzagrodowej hodowli królików w wykonaniu pana posiadającego ekologiczną hodowlę królików i zarazem ekologa. Ja potrafię zrozumieć nawet tamtych ?chodofcuf?, oni chcieli zarobić, ale ten ekolog to za prelekcję pewnie już wziął kasę i takie podejście ? Mówił sporo dobrze i na temat ras i hodowli królików rasowych lecz rozbroił mnie stwierdzeniem, że po co hodować króliki rasowe skoro są bardziej podatne na choroby niż mieszańce, że on zaczął od rasowych, jednak przeszedł na mieszańce i to mu się bardziej opłaca bo nie traci tyle na profilaktykę. Kiedy zaczął mówić o szczepieniach to dopiero była parodia. Twierdził że szczepi króliki, a jak ktoś ze słuchaczy spytał na jakie choroby i jakimi szczepionkami to nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć i motał się, że niby weterynarz mu daje co trzeba i nie musi mieć takiej wiedzy.

Nie należę jeszcze ( mam nadzieję że JESZCZE) do żadnego związku, ale po fascynacji zaczerpniętej z rozmów z > Pajo<, >Yeti< i >Paweł WP1< z ich pasji, zaangażowania i chołubionych przez nich idei, spotkanie z takimi indywiduami jakich spotkałem w Kalsku to dla mnie potężny hamulec. Jak można tak wykorzystywać niewiedzę innych, bądź co bądź, będąc kimś, przedstawicielem związku (jakże nielicznym związkowcem w lubuskim) który powinien świecić uczciwością, służyć radą, pomocą. :( i :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Żenada
Post: 01 paź 2012, 16:31 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Ja ze swojej strony mogę ci tylko powiedzieć tak - są ludzie i ludziska oraz jak napisałeś hodowcy i tak zwani pseudo-hodowcy, którym zależy jedynie aby sprzedać jak najwięcej ( ja takich nazywam handlarzami a nie hodowcami ) a rodowód jest im tylko potrzebny aby uzyskać wyższą cenę w sprzedaży.
Popieram to co zrobiłeś bo uważam że trzeba być w porządku co do ludzi, którzy mają chęć zakupić zwierzęta , nie mam na myśli tu tylko królików a przez właśnie takich pseudo-hodowców potencjalne osoby się zrażają do związków i stowarzyszeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Żenada
Post: 01 paź 2012, 21:18 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Takie niestety częste "przypadki" zwykłego naciągactwa powinny być raczej zachętą do wstąpienia w szeregi Związku a nie odwrotnie.
Dlaczego? Zapytacie.
Ano dlatego, że nie na darmo mówimy do siebie w Związkach "Kolego". Dzięki KOLEGOM już nie błądzę po omacku pomiędzy takimi indywiduami. Zawsze jest ktoś, kto podpowie czy warto u delikwenta coś kupić czy nie. Dzięki związkom są Wystawy, Pokazy, Oceny Sędziowskie, szkolenia, Wzorce no i Fora takie jak to.
Nie będziemy wstępować i działać w Związkach to nie będzie Związków i tego co robią. Zostaną tacy jak Kolega opisał, i gdzie ja biedny żuczek uczciwego królika dostanę?

P.S.
Brawo Starydolar. Szkoda, że z Tobą nie byłem. Ale bym sobie na gościach poużywał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Żenada
Post: 02 paź 2012, 21:31 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Yeti nie ma czego żałować, no chyba tylko tych gości, tacy upodleni.
W pewnym momencie to też byłem zadowolony że sobie "poużywałem", lecz potem przyszła refleksja - co ja tu robię, jest tylu porządnych hodowców... Czego ja tu oczekuję? Tu, (w lubuskim) gdzie nie ma żadnego związku, ani nawet koła.
Muszę powiedzieć że choć na razie jestem trochę "uziemiony", to po przemyśleniu zaistniałych sytuacji, postanowiłem sobie, że jak tylko wyjdę na prostą nie pozostanę nie zrzeszonym, a takimi "nieszczęśnikami" nie będę sobie głowy zawracał. Na razie mam co robić, będę budował klatki i łączył je w pawilon pod jednym dachem. O!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS