Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: wzorzec
Post: 31 sty 2014, 8:47 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 29 sie 2012, 15:18
Posty: 55
Images: 1
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Syców
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
"Ileż trzeba mieć w sobie pychy by nawet nie dopuścić do siebie myśli, że mógł się zakraść jakiś błąd"-YETI

To powinien być cytat zaraz pod tutułem tego "wzorca".

"Za poddawanie w wątpliwość straszy się wykluczeniem z PZ."- YETI

PZ to chyba nie jest związek kilku osób jak myslę..... :?: jak ktoś chce tworzyć wzorzec pod siebie, nie licząć się z innymi (bo tak to wygląda) to niech nie używa nazewnictwa "PZ
Niech większość forumowiczów wypowie się w temacie, bo może ktos ma inne zdanie na ten temat...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: wzorzec
Post: 31 sty 2014, 11:29 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Decyzja o tworzeniu Wzorca podjęta była oficjalnie przez demokratycznie wybrane Władze PZ. Do chwili obecnej nie została w żaden sposób cofnięta jego rekomendacja.
Tak więc jest to oficjalny Wzorzec PZ i taki tytuł jak najbardziej mu się należy.
Moja intencją nie jest całkowite negowanie formy w jakiej powstał, tym bardziej nie twierdzę, że jest całkowicie nie dobry.
Chcę tylko zwrócić uwagę na zaniechanie dalszej pracy nad "wzorcem", co jest dla mnie bardzo niepokojące.
Pozostawienie go w obecnej formie bez korekt, może przez lata doprowadzić do niepowetowanych strat w poziomie Naszych Hodowli. Bezkrytyczne podejście do czyichkolwiek poglądów i opinii, a w szczególności takich które wiążą ręce Sędziom i Hodowcom, powinno zastanowić każdego hodowcę.
Pomimo moich wątpliwościach co do pewnych zapisów nie krytykuję ich, natomiast apeluję by Władze PZ zwróciły uwagę na bezprecedensowe ataki na wszelkie osoby mające inne zdanie w kwestii zawartości merytorycznej "wzorca".

Nie jest moim celem wyrzucenie tego "wzorca" do kosza, lecz wdrożenie pełnej procedury legislacji. Chciałbym by szersze grono hodowców i Sędziów przeanalizowało treść z uwzględnieniem wszelkich aspektów mających wpływ na Hodowle w Polsce, jak choćby dostępność królików zagranicznych dla ludzi z pomorskiego, lubuskiego itp.
Dla mnie osobiście ukierunkowanie na Czechy było by korzystne. Mam blisko i nie było by problemów, ale przyzwoitość nakazuje mi nie zapominać o Kolegach z innych części Polski.
Niech niezależna Komisja Standaryzacyjna zapozna się się z propozycjami zmian.
Szata graficzna "wzorca" pozwala bezproblemowo nanosić poprawki w trakcie ich wprowadzania i nie uważam żeby kupienie go w obecnej formie było stratą pieniędzy, ale dajcie mi nadzieję, że ktoś nad tym pracuje i te poprawki będą się ukazywały.

Jak na razie odnoszę wrażenie że wszelkimi sposobami jest blokowana dalsza procedura legislacji, a to budzi moje zdziwienie i sprzeciw.

Jeżeli ktoś z podziela moje obawy to proszę niech przekaże je dalej w ramach swojego Związku aż do samej góry. Może Władze potrzebują takich sygnałów aby zacząć działać oficjalnie. Ja rozumiem, że są lepsze miejsca do podejmowania decyzji niż Fora internetowe. Ale do dyskusji jak najbardziej są odpowiednie.

To co powstało jest doskonałą bazą wyjściową do powstania "Polskiego Wzorca". Nie trzeba go pisać od nowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS