Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 sie 2012, 10:06 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 20 sie 2012, 12:32
Posty: 5
LUBISAN jest łatwym w użyciu szybko działającym środkiem dezynfekcyjnym niezbędnym do utrzymania nowoczesnej hodowli zwierząt na wysokim poziomie konkurencyjnym w stosunku do gospodarstw rolnych państw UNII EUROPEJSKIEJ.

Jest produkowany zgodnie z dyrektywą UE nr 88/379/CEE.

Do jego prawidłowego działania potrzebna jest wilgoć.

LUBISAN jest preparatem sypkim, koloru białego do lekko różowego, który w zalecanej dawce zwalcza oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak bakterie, grzyby, wirusy, kokcydia, larwy much oraz innych owadów.

Środek ten odznacza się szerokim spektrum działania między innymi na następujące mikroorganizmy: Salmonella spp, Staphylococcus spp, Aspergillus spp, Escherichia coli, Mycoplasma spp, Streptococcus spp, Haemophilus spp, Listeria, Włoskowiec różycy, Chlamydie, Brucella, Pseudomonas spp, Pasteurella spp, Clavibacter michiganensis, Botrytis cirenea, Parvovirus, Coronavirus, wirus pryszczycy itp.

LUBISAN w zalecanych dawkach zabija larwy much obniżając liczbę dorosłych owadów do minimum. Ma to ważne znaczenie z punktu widzenia epidemiologicznego, ponieważ pewne choroby przenoszone są przez owady.

LUBISAN utrzymuje prawidłowy klimat w pomieszczeniach dla zwierząt. Dzięki swoim właściwościom zmniejsza uwalnianie do atmosfery amoniaku i siarkowodoru, co ogranicza stężenie tych gazów w pomieszczeniach . Posiada również właściwości wchłaniania wilgoci a więc osusza powierzchnie dezynfekowane. Poprzez swoje działanie aromatyzujące poprawia warunki utrzymania i pielęgnacji zwierząt oraz czyni pracę przyjemną dla personelu obsługującego zwierzęta.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tego środka .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sie 2012, 10:17 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Podaj link pod jakim można go zakupić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sie 2012, 15:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Środek można zakupić poprzez kontakt ze strony internetowej: www.lubisan.pl
Ja używam go dopiero około pół roku, ale rzeczywiście wchłania wilgoć. Nie stwierdziłem też żadnych larw w króliczym oborniku, od kiedy go używam. No i ma miły miętowy zapach. Mam nadzieję, że jesienią i zimą będzie także skuteczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 11:17 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Koszt zakupu Lubisanu to 43zł za 10kg opakowanie. Za 10 opakowań 1kg Lubisanu zapłacić trzeba tyle samo. Wysyłka za pobraniem- 27,92zł, po przedpłacie na konto ( 91 8341 0000 0001 2410 2000 0005)- 19,99zł.
Zamawiałem przed chwilą. Szczegółowe info na temat realizacji/składania zamówień, aktualnych cen- na wskazanej stronie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 13:55 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Najlepiej zamówić 28 kilogramów (maksymalnie) - wtedy koszt przesyłki jest około 28 zł i za wszystko wychodzi około 140 zł czyli po przeliczeniu za 1 kilogram jakieś 5 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2012, 8:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Tak, tylko dla niektórych (np. dla mnie) byłby to zapas na kilka lat, tak podejrzewam, bo jeszcze go nie stosowałem i nie wiem jak jest wydajny. Odsprzedawanie z wysyłką też nie każdego interesuje, a kupienie w kilka osób nie dla każdego jest możliwe...

Możecie napisać ile +/- zużywacie Lubisanu? Chcę pozbyć się larw owadów z obornika, a Wasze spostrzeżenia ograniczą mi zużycie środka- będę wiedział od czego zacząć, by dobrać odpowiednią dawkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2012, 9:42 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Wczesną wiosną miałem około 15 oczek zasiedlonych. Teraz 32 oczka. Lubisan używam przy sprzątaniu raz w tygodniu, a tam gdzie jest więcej niż jeden królik często posypuję dodatkowo pomiędzy sprzątaniami. Używam od wczesnej wiosny (przy mrozach nie używałem bo i tak wszystko zamarzało). Z tego co widzę to 10kg wystarczy mi na cały rok przy oszczędnym użytkowaniu. Oszczędnym ale wystarczającym by nie mieć problemu z muchami w oborniku, ale nie tylko. Jak nie ma w oborniku to nie ma przy klatkach.
Zaznaczam, ze mam w oczkach sucho bo mają odpływ do tyłu. Zauważyłem, że im więcej moczu w oczku zostaje tym więcej i częściej trzeba posypywać. Myślę, ze gdybym nie miał odpływów zużycie musiał bym zwiększyć co najmniej dwukrotnie.
Ty masz jeszcze kury przy królikach. Przemyśl czy nie używać Lubisanu także do posypywania u nich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2012, 13:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Też od paru dni zacząłem stosować lubisan, a to dzięki pajo i yeti-emu, bo mnie oświecili w temacie jego działania na kondycję i zdrowie królików, lecz chciałbym się dowiedzieć jak działa na obornik po usunięciu z klatki i złożony do kompostowania, czy jego "osuszające" właściwości nie zakłócają przebiegu fermentacji i rozkładu? Muszę powiedzieć że wykorzystuję przekompostowany obornik króliczy do nawożenia ogrodu i zależy mi na jego dobrym "przepracowaniu".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2012, 17:17 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Ja oprócz klatek mam także boks o wymiarach 1,5mx2,5m i tam idzie go najwięcej. Od kwietnia zużyłem jakieś 20 kg przy około 50-60 sztukach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2012, 19:39 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Czyżby nikt nie wykorzystywał króliczego obornika wcześniej potraktowanego LUBISANEM ?
Może STARVET-LUBISAN z racji swoich kompetencji napisze parę słów ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS