Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: TATUOWANIE
Post: 16 sty 2014, 9:44 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 13 sty 2013, 21:21
Posty: 148
Images: 6
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Milejowice
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
chciałbym zebysmy sie zastanowili czy istnieje lepsza metoda znakowania królików niz tatuowanie... ze swojego punktu widzenia moge powiedziec ze tak jak, nie jestem wstanie zabic królika tak równiez nie czuje sie na siłach zeby go zatatuowac..... raz jeden asystowałem przy tym przykrym obowiazku Pawłowi który z grzecznoosci mnie wyreczył, sam zreszta nie był zachwycony ta praca. W naszej rozmowie odbytej w tamtym czasie Paweł niesmiało snuł wizje czipów podskórnych. Moze ktos z Was ma na ten temat jakies swoje przemyslenia, moze warto sie wspólnie zastanowic nad tym zagadnieniem. Pozwoliłem sobie rozpoczac ten temat bo nieukrywam mam z tym problem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 16 sty 2014, 18:17 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
Jest jeszcze inny sposób tatuowania stosowany w Stanach... tam używają maszynek do tatuowania i z tego co widziałam w internecie to kosztuje ok 100 dolarów.

Odbiegając od tatuowania, a będąc przy temacie czipów... jak widzicie to od strony technicznej? Chodzi mi gównie o ewentualne miejsce umieszczenia czipu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 16 sty 2014, 19:42 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 22:33
Posty: 139
Images: 29
Lokalizacja: woj. śląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Częstochowa
Województwo: śląskie
Płeć: Kobieta
Nie można zapomnieć że chip potrafi wędrować (przemieszczać się ) więc miejsce tak jak pisze Ewa jest bardzo ważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 16 sty 2014, 22:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
No cóż, tatuowanie nie należy do przyjemności (o hodowce mi chodzi), ale niestety pewne wymogi w hodowli trzeba spełnić.
Konieczność indywidualnego oznaczenia królików wydaje się niezbędna.
Z tego co mi wiadomo różne partie ciała a raczej skóra na nich jest w różnym stopniu unerwiona. mam nadzieję, że opinia jakoby w uchu królika nie znajdowało się zbyt wiele tych komórek nerwowych jest prawdą.
Jako że sam igły się nie boję, i szczególnego bólu przy tym nie odczuwam, myślę, że tatuowaniu towarzyszy królikowi raczej większy stres niż ból. Staram się to robić szybko.
Też mam nadzieję na czipowanie. Gdzie ten czip umieszczać to trzeba by było chyba popytać fachowców od budowy królika, tzn specjalistów z jakiegoś instytutu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 16 sty 2014, 23:10 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
Ze swojego doświadczenia z czipowaniem i późniejszym rozpoznawaniem czipowanych po prostu uważam, że to wcale nie bęędzie takie łatwe. Standardowo czipuje się zwierzęta na karku, przy lewej łopatce lub uchu. Kark/łopatka odpada ze względu na to, że królik co trochę jest w to miejsce kłuty przy szczepieniu i może być kąsany przez innego osobnika przy kryciu. Zostaje ucho (nasada), tylko, czy taki "intruz" nie będzie zbyt mocno drażnić królika i czy sam, go sobie nie usunie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 17 sty 2014, 12:32 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Kwestaia czipów była rozpatrywana przez pewną organizacje skupiająca hodowców królików , było to rozpoznanie tematu jakie są koszty produkcji czipów , koszt programowania oraz koszt samego czytnika czipów . Koszt wyprodukowania i zaprogramowania czipów to około 0,80 gr ,a samego czytnika to około 50 zł . Czipa umieszczało by się w kark królika , nie jest duży więc szczepienie nie stanowiło by problemu . Nic nie wiem o wędrowaniu czipa . Projekt spotkał się w trakcie rozpoznania z dezaprobatą i na tym moje dalsze prace ustały .

Kożyści - indywidualny nr , brak pomyłek w porównaniu z tatuowaniem , dowolne kwestie zapisane na czipie ( kwestia była do ustalenia ) brak możliwości wykożystania tego samego czipa po raz drugi , mniejsze cierpienie dla królików oraz hodowcy , koszty Tatuownicy zdecydownaie wieksze od czytnika czipów .Możliwość tatuowania królików klubowych odpowiednimi znakami oraz czipowanie związkowymi czipami .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 17 sty 2014, 13:29 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 18 gru 2012, 21:14
Posty: 79
Images: 207
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Kobieta
Moim zdaniem czipowanie byłoby o wiele lepsze niż tatuowanie.
Swego czasu rozmawiałam z moją wetką, czy króliki mogą być czipowane
i nie widziała żadnych przeciwwskazań.
Pytałam odnośnie Gustawa, który często biega luzem z psami,
na wypadek gdyby przyszło mu na myśl udać się na "wycieczkę".


Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 14:37 przez giselle, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 17 sty 2014, 13:38 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 22:33
Posty: 139
Images: 29
Lokalizacja: woj. śląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Częstochowa
Województwo: śląskie
Płeć: Kobieta
giselle pisze:
Moim zdaniem chipowanie byłoby o wiele lepsze niż tatuowanie.
Swego czasu rozmawiałam z moją wetką, czy króliki mogą być chipowane
i nie widziała żadnych przeciwwskazań.
Pytałam odnośnie Gustawa, który często biega luzem z psami,
na wypadek gdyby przyszło mu na myśl udać się na "wycieczkę".

Moja Pikaczu również uwielbia psy, tyle że ja jej na dwór nie wynoszę bo mieszkam w bloku i to za duże ryzyko jak dla niej, jednak po mieszkaniu zasuwa że ciężko za nią nadążyć :D ,albo jak śpi z psami czasami to jest widok :P .
Myślę że nie jest to zły pomysł , wszystko jednak zależy od miejsca umieszczenia chipa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 17 sty 2014, 14:04 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
No ją bym nie była taka pewna co do braku przeciwwskazań co do czipowania królików hodowlanych właśnie na karku. Dla nie to najmniej sensowne miejsce jakie może być u królika, tzn u królików nie przeznaczonych do hodowli, a do mieszkań jeszcze ujdzie.
Co do szczepień to mogą ułatwiać zagubienie chipa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: TATUOWANIE
Post: 17 sty 2014, 14:19 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 22:33
Posty: 139
Images: 29
Lokalizacja: woj. śląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Częstochowa
Województwo: śląskie
Płeć: Kobieta
Ewa-Anna pisze:
No ją bym nie była taka pewna co do braku przeciwwskazań co do czipowania królików hodowlanych właśnie na karku. Dla nie to najmniej sensowne miejsce jakie może być u królika, tzn u królików nie przeznaczonych do hodowli, a do mieszkań jeszcze ujdzie.
Co do szczepień to mogą ułatwiać zagubienie chipa.

Dlatego też uważam że miejsce jest bardzo ważne i jak już trza by było chipować to trzeba by było dobrze przemyśleć jego umieszczenie. Ja uważam że kark lub boczne partie nie nadają się do tego ze względów naturalnych zachowań królików.
Teraz trza zadać sobie pytanie ,gdzie umieścić żeby chip był czytelny i nie przeszkadzał zwierzęciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS