Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 15 paź 2012, 8:26 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
W zeszłym tygodniu tatuowałem króliki- niestety problem z piskiem nie minął. Efekt- lepiej niż poprzednio, ale to jeszcze nie to... Na żyły oczywiście uważałem. Tusz wcierałem w dziurki po znakach.
Tusz, jakiego używam to czarny Raidex w sztyfcie. Tatuownica i znaki kupione na allegro od użytkownika kaczmarek24.
Zastanawiam się czy niewyraźne tatuaże to mój błąd, czy może używanego przeze mnie sprzętu? Może znaki są lipne? Kupował ktoś z Was znaki od wspomnianego allegrowicza?

Darek, po tatuowaniu (pierwszym, nie ostatnim) i zniknięciu tuszu nic nie było widać, jakieś pojedyncze kropki i tyle. "Pelikana" już kupiłeś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 15 paź 2012, 9:14 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Rzecz mało prawdopodobna, ale nie do wykluczenia jeśli jest się tatuomistrzem-samoukiem. Czy przypadkiem nie przyszczypałeś ucha tatuownicą? Jak się ją wkłada głęboko, a jest to częste przy już dużych królikach nie ścisnąłeś brzegu ucha częścią tatuownicy tuż przy zawiasie? Zwracam zawsze na to uwagę, ale mnie kolega uczulił wcześniej na ten problem.
Co do czytelności numeru spowodowanej jakością igieł, to do pewnego stopnia jest to możliwe. Spotkałem dwa rodzaje cyferek.
Jedne z dużo cieńszymi i bardzo ostrymi igłami, a drugie z grubszymi i niezbyt ostrymi. Ten mankament można do pewnego stopnia zniwelować odpowiednią siłą zaciskania tatuownicy. Nie ukrywam, ze przy numerze indywidywalnym ja to robię obiema rekami. Niestety igły muszą przejść na druga stronę, bo inaczej tucz w chodzi w "otwór przelotowy", a inaczej w "dołek".
Na jesienne, czy też wiosenne tatuowania, doradzam jeszcze "zagrzanie" tuszu. Im cieplejszy tym rzadszy i lepiej penetruje.
Moja metoda zagrzania to najczęściej położenie na grzejniku parę godzin wcześniej albo noszenie cały dzień w kieszeni koszuli pod ubraniem. Te trzydzieści parę stopni ma.

"Pelikana" na razie nie sprawdzę, bo nie mam na czym :D Jeszcze ze trzy tygodnie. To chyba nawet dobrze, bo jak się sprawdzi przy listopadowej pogodzie to i latem będzie dobry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 15 paź 2012, 10:19 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Ja mam raczej ten 2. rodzaj znaków- z igłami grubymi i niezbyt ostrymi.
Przy następnym razie zwrócę uwagę na zawias, dzięki za radę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 15 lip 2013, 20:21 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Pozwolę sobie dodać kilka zdjęć i filmik jak ja to robię. Przy okazji prosiłbym o jakieś opinie co mogę poprawić w swoim sposobie tatuowania i czy dobrze to robię.
Przestaszewskim daje ucho do światła tak żeby widzieć żyły, które w nim są tak jak na zdjęciu poniżej.
Obrazek


Tatuownice ustawiam tak żeby nie trafić w żadną z żył, które przechodzą w uchu.


Obrazek


Tutaj słabe zdjęcie wybitego numeru bez tatuażu pod światło i drugie już normalnie z innej serii.


Obrazek
Obrazek

A tutaj jeszcze dokładam filmik jak to wygląda. Na filmie jest dodane tatuowanie jednego ucha bo nie chciało mi się zmieniać numerów na pokazowy film.
http://www.youtube.com/watch?v=73qUuYYJ ... e=youtu.be

Dwa strupy w uchu koło siebie są po szczepieniu, tak że nie patrzcie na to :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 15 lip 2013, 22:05 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Filmik strasznie mi się dzisiaj "zawiesza" obejrzę dokładniej jak będzie mniejszy tłok na łączach. :D
Nie trzeba aż tak głęboko wsuwać tatuownicy na ucho, Przy dolnej krawędzi ucha też się miejsce znajdzie.
Pomocnik odważny,za królikiem stoi. Ja preferuję metodę przytrzymywania za skórę na zadzie jedna ręką i na karku drugą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 16 lip 2013, 10:14 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 08 paź 2012, 12:14
Posty: 33
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Klimontówek
Województwo: świętokrzyskie
Witam.Moim zdaniem to nie musisz tak dużo używać Tuszu.Takie moje spostrzeżenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 16 lip 2013, 17:04 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
pomocnik tak trzyma bo ponoc mu najwygodniej, ja tam nie wiem, nie wnikam, wazne zeby mi krolik nie biegal a jak on to robi to jego sprawa:D co do glebokosci to moze akurat tak wyszlo na zdjeciu bo normalnie staram sie na srodku ucha robic tatuaz. Tuszu daje duzo ze wzgledu na to, ze wole miec wieksza pewnosc, ze tatuaz mi wyjdzie bo juz troche ich zepsulem:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 16 lip 2013, 23:56 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Maciek wykonał kawał dobrej roboty myślę więc że wszyscy podzielicie moje zdanie w sprawie dalszej dyskusji.
Umówmy się w sprawie konwencji tego tematu. Nie ma sensu udowadniać sobie nawzajem kto ma lepszy, a kto gorszy sposób.
Postarajmy się zebrać w jednym miejscu wszelkie sposoby, metody, zasady itp. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

P.S
Poruszam tę kwestię nie dlatego, że tocząca się dyskusja wkroczyła na etap licytowania się, ale właśnie po to by nadal polegała na wymianie indywidualnych doświadczeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 17 lip 2013, 7:21 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Maciek, jeśli możesz to wstaw zdjęcia znaków tatuownicy, konkretnie chodzi mi o grubość igieł. Na tatuowanych królikach nie widać reakcji po zaciśnięciu tatuownicy, u mnie piski i wyrywanie się królika to niemal norma.

Kupował ktoś z Was znaki do tatuownicy na allegro od użytkownik kaczmarek?

Ktoś na SB poruszył kwestię smarowania uszu tuszem przed wybiciem numerów. Czy wg Was poprawia to jakość tatuażu?
Ja zaniechałem takiej metody- ograniczała możliwość oceny czy wszystkie igły zostawiły po sobie dziury. Mam też wrażenie, że tusz dostarczał dodatkowy ból królikowi.

Mam jeszcze jedną tezę odnośnie reakcji królika na tatuowanie. W celu jej weryfikacji proszę o Waszą opinię odnośnie tego, czy sposób trzymania królika podczas tatuowania wpływa na jego reakcję?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 17 lip 2013, 16:31 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 28 gru 2012, 20:01
Posty: 42
Images: 0
Lokalizacja: Piątek
GG: 8307810
Miejsce zamieszkania: Piątek
Województwo: łódzkie
Korgan, ja kupowałem od niego tatuownice i 3 komplety cyfr i jest wszystko ok króliki rzadko piszczą chyba że trafi się w żyłę to wiadomo ale tak to to ok i widać bardzo dobrze muszę zrobić zdjęcia i wstawię ja tam tuszu nie żałuje całe ucho później się wykrusza i po ok 3-4 dniach już coś widać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS