Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 17 lip 2013, 18:40 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
u mnie tez sie zdarzyl pisk, ale to na jakies 30 sztuk co teraz tatuowalem to z 5 piszczalo, reszta przyjela to twardo. Znaki kupuje w firmie polnet czy jakos tak i w sumie gdyby nie to, ze ostatnio zamiast 6 i 9 przyslali mi dwie 9 i inna 4 niz wczesniej to nie mial bym zadnych zastrzezen. igly dodam w przyszly piatek bo dopiero wtedy bede miec normalny internet. Co do sposobu trzymania to wg mojego ojca bo on zawsze trzyma to taki jest najlepszy bo ma wladze nad krolikiem. Wklada mu palce pod przednie lapki co powoduje ich unieruchomienie a zad dociska lokciami do podloza i w sumie malo krolikow skacze i sie wyrywa przy tatuowaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 18 lip 2013, 6:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Jakiś czas temu miałem klienta na kalifornie. Króliki miałem nietatuowane, przez co chcąc mieć królika z papierami musiał mi pomóc (w sumie to się nie opierał). Zatatuowaliśmy 6 szt, z czego chyba żaden nie zapiszczał. Na ogół prawie każdy piszczy lub się wyrywa. Przeważnie sąsiad pomaga mi w tatuowaniu, ale może niepewnie się przy tym czuje i królik to wyczuwa? Stąd jego reakcja?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 18 lip 2013, 8:39 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Przez te kilka lat niezbyt wiele królików piszczało, może z 5.
Mam jednak wątpliwości czy aby na pewno z bólu, raczej ze strachu. Zauważyłem, że królik siedzący na stole w naturalnej pozycji przyjmuje to spokojniej. Rozpłaszczy się, głowa przy podłożu. Nie bez znaczenia jest moim zdaniem podłoże. Na śliskim, gdzie ma problemy z utrzymaniem równowagi miałem spore kłopoty z uspokojeniem zwierzęcia. Odkąd używam wykładziny dywanowej jest lepiej. Nie bez znaczenia jest pewnie fakt, że zbyt wystraszone zwierzęta odkładam do klatki z powrotem.
Zbyt szybkie tętno, wytrzeszczone oczy są wyraźnym objawem, że poziom stresu jest na maksymalnym poziomie. Wolę nie ryzykować od kiedy kolega opowiadał jak mu padł w takiej sytuacji.

P.S.
Doświadczenie (nie tylko moje) podpowiada, że smarowanie ucha tuszem przed użyciem tatuownicy pogarsza jakość tatuażu.
Używając tych w sztyfcie (z aplikatorem kulkowym) warto zadbać by był ciepły i naprawdę dobrze wymieszać potrząsając przed użyciem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 19 lip 2013, 8:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Ja tatuuje od niedawna, chociaż nikt ode mnie tego nie wymaga. Tatuuję wyłącznie króliki przewidziane do dalszego chowu jako stado podstawowe, aby przy kryciach odnotowywać samice po numerach, a nie np.''samica z ostatniej klatki po prawo, czy lewo''.
Pierwsze tatuaże w moim wykonaniu przypominały raczej szyfr niż czytelny numer. Teraz wychodzi już trochę lepiej.
Używałem różnych metod, z których najlepsza według mnie, polega na zrobieniu numeru i wcieraniu tuszu. Wysmarowanie tuszem ucha, a następnie tatuowanie dawało mi gorsze rezultaty. Nawet wypróbowałem metodę polegającą na posmarowaniu tuszem igieł - numerków i w ten sposób zatatuowałem - nie polecam tej metody.
Piskiem królika przy tatuowaniu się nie przejmuję. Przyjdzie czas, kiedy lepiej zapiszczy i będzie to pisk ostateczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 24 lip 2013, 14:35 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Załącznik:
sdfgggghhhgjhjgfdfhgf.jpg

Tak wyglądają tatuaże w moim wykonaniu. Na zdjęciu widać dwie młode samice PB o wadze ok. 2kg.Tatuaże zostały im wykonane, jak miały ok.0,70kg.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 24 lip 2013, 20:39 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Pełen profesjonalizm. Gdyby na Wystawach wszystkie króliki miały tak czytelny tatuaż, Sędziowie i Komisarz Wystawy byli by zachwyceni. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 25 lip 2013, 13:02 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Rozczytać, by się rozczytali, tylko czy wiedzieliby co oznaczają te litery i cyfry :)
Ta wersja tatuażu jest bez daty urodzenia.

Przy okazji zwracam uwagę na wielkość uszu PB, oraz oczy, które nazywam wułupiastymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 25 lip 2013, 13:05 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lewe ucho rodzice królika, prawe- jego numer, a literka- rasa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 25 lip 2013, 13:21 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Odczytałeś bezbłędnie. P - oznacza popielniańskie. P21 - numer matki, P2 numer ojca. Numer w prawym uchu, to kolejny numer królika w stadzie, który kandyduje na przyszłą matkę. Nie wszystkie tatuowane samice, pozostawiam do dalszego chowu. Numery od 1 - 5 pozostawiam dla samców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 28 lip 2013, 20:53 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Igły o które prosiłeś korogan
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lepszych zdjęć nie mam niestety

Jeszcze jak mi czasu jutro wystarczy to zrobię zdjęcia jak wyszedł tatuaż


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS