Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatuowanie
Post: 20 wrz 2012, 19:13 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Tatuowanie królików - kiedy najlepiej tatuować, jakiego używać tuszu, na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do tatuowania, krótki instruktaż tatuowania i inne związane z tym sprawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 20 wrz 2012, 21:32 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Ponieważ przy zakupie tatuownicy, cyferek i tuszu popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy opisze to w "Urządzeniach hodowlanych".
Co do samego tatuowania, to mnie najwygodniej jest tatuować w wieku 3-4 miesięcy. Królik jest na tyle duży, że jest pewne pole manewru tatuownicą w uchu i na tyle mały, że można go przytrzymać.
Najwygodniej jest zapewnić sobie pomocnika do trzymania. stolik powinien być na tyle wysoki by nie trzeba się było schylać, bo już przy 20 sztukach i nam i pomocnikowi zacznie dokuczać kręgosłup. radze uprzedzić "pomocnika", ze królik czasami piszczy i to dość głośno. Z doświadczenia wiem, ze zaskoczony pomocnik może "odmówić dalszej współpracy" :D
Przed tatuowaniem przygotowuję sobie zawsze listę królików z nadanymi numerami i zapisem w którym oczku jest dany królik.
Nie sprawia to problemów bo oczka mam ponumerowane.
Mając taką listę możemy wcześniej przygotować się na problemy w przypadku gdy nie dysponujemy odpowiednią liczbą cyferek.
Warto mieć dwie tatuownice. Jedna dla numerów w lewym uchu druga do prawego. Znacznie przyspiesza to tatuowanie i zmniejsza ryzyko błędu. I małą latarkę na baterie!!

Po włożeniu cyferek do tatuownicy ZAWSZE sprawdzam na Kartce brystolu czy ułożyłem dobrze cyfry.

Tatuowanie zaczynam od prawego ucha. tam jest u mnie więcej znaków, a więc większy ból. Zaciskam tatuownice obiema rekami. Energicznie!. czasami ucho nie chce zsunąć się z igieł, trzeba jak najszybciej ucho uwolnić bo szarpiący się tym momencie królik może sobie zrobić krzywdę.
Tatuownicę wsuwamy na ucho zawsze od dołu!

Smaruje tuszem wewnętrzną stronę ucha. Nie żałuje tuszu. Sprawdzam po zewnętrznej stronie czy królik nie krwawi. Jeśli tak to smaruje także tę stronę tam gdzie widać krew. Tusz ma właściwości dezynfekujące. NIE RADZĘ używać wody utlenionej bo wchodzi w reakcje z tuszem. Dopóki krwawienie nie ustaje ścieram krew chusteczką jednorazowa i smaruję, aż do zatamowania krwawienia.
Nie polegam na tuszach jeśli chodzi o ich, nazwijmy to "właściwości penetracji" otworów i dlatego po posmarowaniu palcem wcieram tusz. Da się to potem domyć.

Jeśli po użyciu tatuownicy nie widzimy dokładnie gdzie smarować tuszem przydaje się latarka. Podświetlamy ucho od zewnątrz i wszystko widać.

Jeśli królik po użyciu tatuownicy nam ucieknie, nie jesteśmy pewni czy dobrze udało się zacisnąć tatuownicę lub popełniliśmy błąd w układzie cyfr to radzę włożyć go do oczka, a za tydzień dwa znowu zabrać się za tatuowanie. Ucho się zagoi i możemy zrobić wszystko od nowa poprawnie. Nie będzie śladu. Przez zły tatuaż niejeden królik został "zmarnowany".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 20 wrz 2012, 22:15 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 29 sie 2012, 15:18
Posty: 55
Images: 1
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Syców
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
do zatatuowania królików ras dużych , średnich, małych używa się tatuownicy o wielkości znaku7 mm, natomiast małych takich jak karzełki 5 mm, używając oczywiście jedynie tuszu czarnego. uzupełniając kartę rodowodową numery prawego ucha oraz pieczęć rejestratora nie mogą mieć barwy czarnej. króliki różnych miotów nie należy mieszać ze sobą przed tatuowaniem.(PZHGRiDI)


Ostatnio zmieniony 21 wrz 2012, 0:07 przez kozi, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 20 wrz 2012, 22:20 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
A! Tutaj już wkraczamy w Regulaminy Tatuowania poszczególnych Związków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 8:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
A czy tatuujecie samce numerami nieparzystymi a samice parzystymi :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 8:15 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
To już zależy od związku i regulaminu tatuowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 8:38 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Mam wrażenie że temat ma służyć technicznemu aspektowi tatuowania.
Sprawy kolorów tuszu, wielkości cyfr, kolejności numerów itp są w każdym Związku regulowane oddzielnymi przepisami i obowiązkiem Związku jest poinstruować hodowce jak ma to robić lub jest od tego tatuomistrz.
Natomiast jeśli ktoś nie jest w Związku a chce tatuować to może sobie wymyślić własne zasady.
Nie możemy sprawiać wrażenia, że zasady jednych Związków są prawidłowe a innych nie są.
Jest forum poświęcone Związkom i Stowarzyszeniom. Jeśli ktoś chce może opisać zasady obowiązujące w jego Związku.
powiecie, że powinno być wszędzie jednakowo. Zgadzam się. Jednakże na razie nie jest jednakowo i tę różnorodność trzeba uszanować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 11:01 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 29 sie 2012, 15:18
Posty: 55
Images: 1
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Syców
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
zgadzam się z "YETI" co do tego że nie powinniśmy wyróżniać zasad jakie panują w danym związku w stosunku do innych związków, ale mi nie chodzi o to żeby wyróżniać dany związek. Ja umieściłem odnośnie tatuowania tylko namiastkę zasad panujących w PZHGRiDI, bo jest ich oczywiście dużo więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 14:44 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
A co z zakupem - jaką tatuownicę polecacie i ile cyfr najlepiej kupić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuowanie
Post: 21 wrz 2012, 15:54 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Na początek wystarczy 20 cyfr plus litery , cyfry na znak związku a tatuownice mam taką jak na zdjęciu .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS