Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 7:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 26 mar 2013, 15:34 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Niestety Panowie.
Nie oczekujcie wprowadzania drakońskich przepisów w sprawie sprzedaży królików.
Nazwijmy sprawę po imieniu. Wystawa służy ocenie postępów w Hodowli, porównaniu swoich królików z innymi Hodowlami.
Sprzedaż to sprawa uboczna, że tak powiem dodatkowa.
Wystawy robi się dla Hodowców-Wystawców, to oni muszą chcieć przyjechać bo bez nich nie ma Wystawy.
Weźcie pod uwagę także koszt.
Dla Zwiedzającego to bilet za kilka złotych + dojazd w obie strony.
Dla wystawcy to 40-100zł wpisowego, Oczko 4-10zł od królika. Dojazd tam i z powrotem + nocleg, albo jeżdżenie dwa razy.
Nie ma się także co dziwić, że najlepsze króliki nie są wystawione na sprzedaż. A niby dlaczego muszą być?
Najlepsze to sobie zostawiamy żeby hodowlę poprawić lub rozwinąć.
A nawet jak mi niepotrzebny, to dlaczego ma mi być wszystko jedno kto go weźmie?
Ja wolę wiedzieć do kogo najlepsze idą, żeby mi potem publicznie nie nabruździł. Najpiękniejszego królika można zmarnować a potem zganiać, że trefnego sprzedano. Narobiłem się przy nich, to niech idą w pewne ręce do kogoś kogo znam i wiem, że nie zmarnuje mojej pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2013, 19:24 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2013, 20:00
Posty: 79
Images: 13
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Np. mi możesz sprzedać samiczkę WJS. :mrgreen: :D hehe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2013, 17:49 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 18 gru 2012, 21:14
Posty: 79
Images: 207
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Kobieta
Chciałabym się wypowiedzieć z punktu widzenia hodowcy-wystawcy.
Dla mnie jako osoby wystawiającej zdecydowanie bardziej atrakcyjne są wystawy jednodniowe.
Z uwagi na to, że posiadam małe dziecko, psy i króliki łatwiej zostawić mi zwierzęta na jeden dzień niż na dwa.
Każda dwudniowa wystawa wiąże się z większymi wydatkami i problemami logistycznymi.
Po pierwsze trzeba opłacić nocleg, po drugie muszę znaleźć kogoś, kto zajmie się zwierzętami,
po trzecie muszę zaangażować rodziców w opiekę nad dzieckiem, gdyż dwudniowy wypad na wystawę
z dzieckiem nie bardzo wchodzi w grę.
Zdecydowanie łatwiej jest mi się wybrać na jednodniową wystawę, niż na wyjazd z noclegiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 paź 2013, 18:07 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2012, 17:29
Posty: 60
Images: 0
GG: 4053531
Województwo: wielkopolskie
Yeti z tym co napisałeś o sprzedaży na wystawach nie do końca (przynajmniej ja) zgodzić się nie mogę.
Dla mnie każda wystawa w której uczestniczę to okazja do zakupu osobnika ocenionego przez sędziów, a co za tym idzie dobrego materiału hodowlanego. Mogę sobie porównać i ocenić króliki lepiej i gorzej ocenione.

Przyznam się że jeżeli chodzi o króliki to jestem początkujący i dla tego dla mnie wystawa to jedna z niewielu jeżeli nie jedyna okazja do zakupu dobrego ocenionego osobnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lis 2013, 12:28 
Offline
Założyciel Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 10:23
Posty: 74
Images: 33
GG: 1369163
Miejsce zamieszkania: Ruda
Województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Witam!
Zapewne powielę wnioski koleżanek i kolegów :
- formuła wystawy z 1 nocą poza domem (POPIERAM) - w końcu mogłem osobiście zawieźć, być, obejrzeć i kupić.
-wystawa w wydaniu 3 dniowym wiąże się z planowaniem logistycznym (opieka nad zwierzakami, domem, przesuwanie prac u klientów, napięty grafik -normalnie prawie jak z urlopem (raz na 3 lata kilka dni :P)

Dlatego Mazowiecka odsłona udowodniła że fajnie i dobrze to wygląda (wiem że organizatorzy mieli przez to kumulację pracy :P ) SZACUN :)
Z czasem pewnie rozwinie się to (mam nadzieję) w chociaż pokaz drobiu i malutka giełda...
Pozdrawiam Akul


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2013, 11:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Jak tak rozmawiam z Kolegami ze Związku, to też potwierdzają spostrzeżenia akula. Łatwiej się wyrwać na taką "krótszą" Wystawę. :D Wszystko wskazuje, że zostaniemy przy tej formule.

Co do samej Giełdy dotyczącej Królików to raczej jej nie będzie. Mimo wszystko jej zasady preferują "mieszkających bliżej" miejsca Wystawy. trochę to chyba nie w porządku wobec ludzi jadących z daleka.
Zrobiliśmy w tym roku małą innowację, odnośnie młodych królików. Wystawiamy je w K3, ale przywieść można więcej np. pięć.
Myślę że to trochę ułatwia sprzedaż nadwyżek.
Co do drobiu to nie jest nam obca ta idea. Niestety problemy lokalowe w tym roku uniemożliwiły nam zrobienie pokazu, ale nie wykluczamy tego w przyszłym roku. Ponieważ ma to być POKAZ chyba nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby tak zmodyfikować zasady by było to połączone z giełdą?
Macie jakieś pomysły na takie "zasady"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS