Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 sie 2013, 19:22 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Ja również napisze kilka słów od siebie.
Na samym początku wielkie podziękowanie dla Pawła i Grzegorza oraz całej ich ekipy, którzy włożyli kupę serca i pracy aby ta impreza miała własnie tak wspaniałą oprawę . Ten pokaz pod względem poziomu wystawianych zwierząt nie jedna wystawa by chciała aby u nich również był tak wysoki.
Na pokazie oceniane były tylko króliki przez pana Horsta Kocha - przemiły otwarty człowiek z kopalnią wiedzy, której małą kapkę udało mi się uszczkną - dziękuję panu za to bardzo serdecznie bo z żadnych książek bym tego nie wyczytał . Już wiem co mam w klatkach u siebie.
Również rozmowa z weterynarzem-hodowcą dała mi tak wiele odnośnie królików i drobiu - zastanawiam się że może trzeb go przekonać do przeprowadzki w mazowieckie :D - kopalnia wiedzy. Dzięki wielkie jeszcze raz.
Pozwolę sobie używać nicków z naszego forum odnośnie oceny królików i wyników , z góry przepraszam jeżeli coś przekręciłem lub wyleciało mi z głowy .
A więc : ozdoba pokazu niewątpliwie był króliki NB kolegi Pajo 97, 0 96,5 pkt, Reksy czarne pawłarexa 96,0 i 96,5 pkt, Pc 96,5 pkt zazon ( to moja śliczna samiczka),WN i NC 96,0 96,5 pkt Pajo. Tyle zapamiętałem jak ktoś ma coś do dopisanie proszę bardzo .
Osoby będące na pokazie miały również niepowtarzalną okazje zobaczyć pierwsze początki w tworzeniu nowej rasy królika.
Bardzo dużą również zainteresowanie- dosłownie oblegane były te klatki z królikami giselle .
Co ja mogę dodać było super super i jeszcze raz super :!: :!: :!: i nie ważne że miałem tylko 400 km było na prawdę warto dzięki Pawle i Grzegorzu za zaproszenie i do zobaczenia za rok.


Ostatnio zmieniony 26 sie 2013, 21:14 przez zazon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2013, 20:29 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Zazon masz rację, Jeszcze emocje po pokazie mi nie opadły to i podstawowe błędy popełniam.
Sory Grzesiek! Twoje zaangażowanie jest nie do przecenienia. Bez Ciebie Paweł by się wykończył.
A jak już jesteśmy przy temacie współpracy to warto zaznaczyć, że na Pokazie była masa gołębi i drobiu a atmosferę zawdzięczamy także, (a może przede wszystkim) Hodowcom gołębi i drobiu. Nie ma co ukrywać, że jako hodowcy królików stanowiliśmy mniejszość.
Hodowcy Gołębi i Drobiu przyjęli Nas jak swoich. Przywieźli klatki, a za przykład, że współpraca jest możliwa, a wręcz konieczna, niech służy przestawianie namiotu :D
Miałem ogromna przyjemność porozmawiania z hodowcami gołębi i nie był bym sobą gdybym nie starał się dowiedzieć jak najwięcej o ich doświadczeniach związkowych.
Przetarliście szlaki w tworzeniu Związków, Federacji, Regulaminów, Procedur, Zasad itp. Jesteście na poziomie gdzie udział w międzynarodowych Wystawach jest standardem. Dziękuję za podpowiedzi i ... cierpliwość w tłumaczeniu, że nie trzeba wymyślać wszystkiego od nowa. Wybaczcie (czasami dziecinne) pytania "królikarza".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2013, 21:02 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 29 sie 2012, 15:18
Posty: 55
Images: 1
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Syców
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
cóż mogę dodać...? hmm... będąc rok temu w Kątnej wszyscy mówili o tym że nie widzieli lepszej imprezy pokazowo-integracyjnej.ci którzy byli w Węgrowie mogą powiedzieć że jak do tej pory to był najlepszy pokaz jaki widzieli.jestem tego samego zdania.tego nie da się opisać- to trzeba zobaczyć i przeżyć :) .Paweł po raz kolejny przeszedł samego siebie. SZACUN!!!Aż miło było popatrzeć na zgranie przy przygotowywaniach przy pokazie.dzięki wszystkim i gratulacje chłopakom za wysokie oceny.ps. nabyłem wjs :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2013, 21:55 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2013, 12:58
Posty: 27
GG: 0
Województwo: mazowieckie
Płeć: Kobieta
My również z naszej strony chcielibyśmy przekazać serdeczne podziękowania za zaproszenie na wystawę i możliwość uczestnictwa w tak świetnie zorganizowanym przedsięwzięciu! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji całego wydarzenia.

Panie Pawle! Dla Pana i całej ekipy wielkie gratulacje! Świetna atmosfera i bardzo miło spędzony czas w Państwa gronie.

Wszystkim hodowcom dziękujemy za to wspólne spotkanie i zainteresowanie Lubisanem. Cieszymy się, że tak wielu z Was używa nasz produkt i dziękujemy za pozytywne opinie.

Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej wystawy :)
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sie 2013, 10:04 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
ZAPRASZAMY DO GMINY DŁUGOŁĘKA
Jest takie miejsce, nieopodal Wrocławia, gdzie czas biegnie wolniej. Miejsce, w którym człowiek może żyć bez pośpiechu, być blisko natury i cieszyć się otaczającym go spokojem. Naszym największym skarbem są przepiękne krajobrazy, otwarci na świat i drugiego człowieka mieszkańcy oraz doskonałe możliwości czynnego wypoczynku i uprawiania sportów. Otaczają nas liczne stawy, malownicze parki oraz lasy, znakomicie przygotowane ośrodki jeździeckie, ciekawe trasy rowerowe i przede wszystkim czyste powietrze. Odkryjecie tu wiele wspaniałych zabytków, będących świadectwem bogatej historii regionu i jego mieszkańców, a także miejsce wielu inwestycji, dzięki którym żyje się jeszcze lepiej. Witamy w gminie Długołęka - największej gminie powiatu wrocławskiego i jednej z największych gmin wiejskich w Polsce. Warto tu przyjechać, by odkryć jej koloryt.
Dziękuję wszystkim hodowcom za przygotowanie wspaniałej atrakcji podczas dożynek gminnych, jaką niewątpliwie jest wystawa zwierząt hodowlanych. Jestem pełna podziwu Waszego zaangażowania oraz pasji, której oddajecie się bez reszty. Przedsięwzięcia tego typu są niepodważalnym dowodem na to, że w gminie Długołęka ? gminie określanej mianem sypialni Wrocławia ? w dalszym ciągu możemy cieszyć się z obecności ducha wiejskich tradycji, za co serdecznie dziękuję


Iwona Agnieszka Łebek
wójt gminy Długołęka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sie 2013, 10:08 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Historia ruchu hodowlanego na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Historia Dolnośląskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza jest ściśle związana z początkiem hodowli gołębi rasowych po zakończeniu II wojny światowej. Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku to okres największego rozwoju hodowli gołębi rasowych na Dolnym Śląsku. Miejscem spotkań staje się coniedzielny kiermasz na placu w pobliżu dworca kolejowego Wrocław ? Nadodrze, na którym spotykają się hodowcy z całej Polski a w szczególności z Rzeszowa, Przemyśla, Radomia, Poznania i Opola. W roku 1950 z inicjatywy Mariana Jaworskiego, Tadeusza Reszoś, Antoniego Mutka, Leona Gajdy, Juliana Dębniec, Henryka Gintoft zostaje założony Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych z siedzibą przy ul. Biskupa Tomasza 10. W skład pierwszego Zarządu wchodzili:
- prezes Bogdan Zieliński
- wiceprezes prof. dr. hab. Jerzy Hrynkiewicz ? Sudnik
- sekretarz Marian Jaworski
- skarbnik Kazimierz Swaryczewski
W 1955 roku Wojewódzki Związek Hodowców Gołębi Rasowych zapoczątkował organizowanie wystaw gołębi rasowych. Gołębie prezentowano na sali wrocławskiego Dworca Głównego PKP, a także Wrocław ? Nadodrze, których organizatorem był Kazimierz Walczak. Wystawę zorganizowano również w słoniarni wrocławskiego ZOO organizatorem był Leon Cybulkin.
Pierwsza wystawa w Hali Ludowej odbyła się 10-12 XII 1971r , i były organizowane cyklicznie do 1975 roku kiedy to nastąpił rozpad Związku. Po dwunastu latach przerwy w 1987 roku z inicjatywy Leona Cybulkin powstaje Koło Ogólnopolskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych, które w 1988 roku organizuje wystawę gołębi rasowych w Hali Ludowej. Organizacja ta przekształca się w roku 1988 w Dolnośląski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. W dniu 04-08-1992 roku Związek zostaje wpisany do rejestru stowarzyszeń pod nr 340/92 z siedzibą przy ul. Księcia Witolda 78/6 licząc w swoich szeregach 30 członków. Z inicjatywy Zarządu który został wybrany 30-05-1999 roku zostaje zorganizowana Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w której uczestniczyło 147 wystawców, wystawiono 1904 eksponaty w 135 rasach. Po Krajowej Wystawie przybywa nowych członków i pod kierownictwem gospodarza Bolesława Ochwat rozbudowuje się baza wystawowa Związku. Od 2003 roku odbywają się ciągle wybory władz i w 2006 roku nowym prezesem zostaje wybrany Edward Gersztyn, a honorowym prezesem zostaje Leon Cybulkin. W 2007 roku z inicjatywy Edwarda Gersztyna, Bolesława Ochwata, Jerzego Łyskawy, Juliusza Jatczaka, Antoniego Muniaka, Czesława Fuławskiego zostaje zarejestrowane Dolnośląskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Budziszyńskiej 113/18.Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność 02-01-2008 roku zrzeszając w swoich szeregach 128 członków. W dniu 9-10-02-2008r we Wrocławskiej Hali Stulecia została zorganizowana Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików w której udział wzięło 209 wystawców wystawiając 2200szt. gołębi w 132 rasach, 137szt. drobiu w 25 rasach i 61 królików w 12 rasach. W wystawie uczestniczyły firmy produkujące i rozprowadzające akcesoria dla gołębi i drobnego inwentarza. Była to największa i najładniejsza wystawa jaka została zorganizowana na terenie Dolnego Śląska. Stowarzyszenie w 2008r rozszerza swoją działalność organizując Wystawy Gołębi i Drobnego Inwentarza w Opolskiej Hali Sportowej gdzie w 2010r zostaje założone Terenowe Koło którego przewodniczącym zostaje Teodor Siano. Na wniosek Zarządu zostają powołane dwa kluby specjalistyczne ? Klub Kótkodzioby Polski im. Bolesława Ochwata? i ? Klub Dolnośląski Biały Łaciaty im. Leona Cybulkina.? W 2010 roku Stowarzyszenie obchodzi 60-lecie założenia pierwszej organizacji zrzeszającej hodowców z terenu Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Z tej okazji zostaje zakupiony sztandar dla Stowarzyszenia, który zostaje poświęcony przez Księdza Biskupa Pawła Stobrawę i kapelana hodowców gołębi księdza dr. Józefa Żyłkę podczas pielgrzymki naszych hodowców na Górę Świętej Anny. W składzie pocztu sztandarowego byli Grzegorz Tużnik, Andrzej Wojciechowski i Grzegorz Nieznalski. A organizatorami całej uroczystości byli Prezes Edward Gersztyn i kol. Stanisław Tyc. Podczas obchodów 60-cio lecia Prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentaza Jan Pajka i Przewodniczący Kolegium Sędziów Adam Zdeb wręczyli Sztandar Prezesowi Edwardowi Gersztynowi. W 2011 roku następuje zmiana zarządu Prezesem zostaje Jan Libera. Po rocznej niefortunnej działalności Jan Libera składa rezygnację wraz z zarządem. W 2012r ponownie Prezesem zostaje wybrany Edward Gersztyn, który szybko przywraca właściwą działalność naszego Stowarzyszenia organizując wystawy we Wrocławiu i Opolu. Od 2009r hodowcy z Dolnośląskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych pod przewodnictwem Grzegorza Tużnika i Pawła Tomczyka są organizatorami pokazów podczas obchodów Święta Plonów w Gminie Długołęka. W 2013r. Walny Zjazd Delegatów na wniosek Prezesa Edwarda Gersztyna podejmuje uchwałę o nadaniu naszemu Stowarzyszeniu imienia zasłużonego działacza założyciela pierwszej organizacji na Dolnym Śląsku prof. Jerzego Hrynkiewicza-Sudnika. Od stycznia 2013 roku rozpoczynają swoją działalność przy naszym Stowarzyszeniu specjalistyczne kluby: Klub gołębi wysokolotnych i akrobatycznych pod przewodnictwem Andrzeja Liwczaka a Bielska Białej i wiceprzewodniczącego Andrzeja Wojciechowskiego, Klub Garłacza Śląskiego przewodniczącym zostaje Grzegorz Tużnik a zastępcą Mariusz Nieznalski. W maju rozpoczyna swoją działalność Klub ptaków egzotycznych pod przewodnictwem Jana Żołowicza

Z poważaniem
Edward Gersztyn


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sie 2013, 13:58 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2013, 0:06
Posty: 64
Images: 3
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerna
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
ja ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim za wkład w w świetną imprezę. organizatorzy spisali się na 100%. dzięki wszystkim za cenne wskazówki w hodowli. Dzięki Pawele i całej reszcie która przybyła. POZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sie 2013, 22:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Tu moje zdjęcia.
gallery/album.php?album_id=69
Przeniesiemy potem w jeden temat.

P.S.
Sory, że tylko z początku imprezy, ale potem było zbyt fajnie i aparat poszedł na bok. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sie 2013, 23:40 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 18 gru 2012, 21:14
Posty: 79
Images: 207
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Kobieta
Tutaj mój album, udało mi się wrzucić trochę zdjęć :D
gallery/album.php?album_id=70


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sie 2013, 7:07 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Najładniejsze zdjęcia przeniosłem do głównej galerii w dziale króliki , gołębie , kury.
Jeszcze jeden link

Uroczyste otwarcie Dożynek : https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS