Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 8:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 paź 2013, 9:30 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Wiadomości z ostatniej chwili!!! :D
Dane przybliżone bo Organizatorzy mają sporo pracy.

Wszystko wskazuje, że królików będzie ponad 450!
Bardzo przyzwoita stawka BOS - ponad 60.
BOB około 35
OSC i OSN blisko 20 tak jak i WJS.
Samych FBS około 30 a także w innych odmianach barwnych jak Żelaziste, Madagaskarowe, Hawana w tym srokacze.
NB 50-60 sztuk
Wiedeńskie Szare, Niebieskie, Hawana, Czarne
Podpalane w trzech odmianach Czarny, Niebieski i Hawana.
Z rzadziej spotykanych ras, Castorexy, Srokacze Trójbarwne i Maklenburskie!
Będą też króliki małe i miniaturowe.
Oczywiście to nie wszystkie rasy jakie będzie można zobaczyć na Wystawie

Z tego co się dowiedziałem spora liczba jest przeznaczona na sprzedaż.
Jeśli ktoś wybiera się po zakup to przypominam, że przy Wystawie będzie także Giełda Nadwyżek Hodowlanych.
Zapowiada się bardzo udana Wystawa. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2013, 13:14 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
no i co wystawa trwa a na forum o niej cisza , ocena wczoraj sie zakończyła , a wszyscy milszą . dawać pisać co się dzieje ,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2013, 20:58 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:44
Posty: 9
GG: 0
Województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Wystawa ok było co obejrzeć co prawda Wieluń to jeszcze nie jest , ale jak na pierwszą wystawę to całkiem nieżle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2013, 21:43 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
A toś kolego błysną relacją. :D
Zrób lepszą. :P
Gratulacje Panowie. Ponad 450 królików w jednym miejscu. Niewielu w tym kraju ma prawo powiedzieć, że robiło coś zbliżonego wielkością, a Ci na 100% docenią Waszą pracę.
Jak widać miejsce fajne. Parę rzeczy dopracować ( bo zawsze jest coś do poprawy) i nie przejmując się niczym za rok zrobić następną. :D
Szczerze życzę aby Wasza Wystawa stała się stałym elementem "Kalendarza", a hodowcy ustalali krycia pod jej termin. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 paź 2013, 0:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Ja również zwiedziłem wystawę i moje wrażenia są następujące.
Za nim wszedłem na hale sportową, gdzie odbywała się wystawa obszedłem cały obiekt na którym nie byłem już sporo czasu.
Na pierwszej stronie tego tematu napisałem, że jest to jeden z najładniejszych obiektów sportowych, ale po dzisiejszej wizycie już bym tego nie napisał. Część hal i pływalnia została zamknięta. Kameralny stadion, który robi wrażenie jakby był w zagłębieniu ziemi niszczeje. Ławki na trybunach były chyba jeszcze od początku nie wymieniane, a pośród nich pełno ''zielska''. Dobrze, że jeszcze jako tako dba się o płytę stadionu, trawa była przykoszona i akurat odbywał się jakiś mecz juniorów. Jedna z hal przeznaczona została na giełdę kwiatów, a ściany prawie wszystkich budynków są szare z pękającym tynkiem. Wrażenie fatalne, ten klub umiera. Kto nie wierzy moim słowom, to będąc tam jutro może na to zwrócić uwagę.
Kiedyś obiekt w całości tętnił sportowym życiem i nikt za bardzo nie wiedział co oznacza słowo sponsor.

Teraz przechodzę do wystawy królików.
Wystawa odbyła się w głównej hali sportowej klubu i była właściwie prawie wypełniona królikami.
Z ras najliczniej reprezentowane były chyba OB, z tego co zauważyłem w trzech odmianach barwnych BOS,BOB,BOŻ - ŻÓŁTE.
Sporo było królików wiedeńskich, które też chyba były reprezentowane w trzech odmiana barwnych WN, WC I WSz.
Poza tym były króliki NB, K,WJS, NC,OSC, OSN,FB i resztę pokrewnej ''owczarni''. Oprócz tego trochę ''reksiów'' i coś z karzełków i hototów.
Natomiast PB I TB nie zauważyłem.
O poziomie hodowlanym wystawianych zwierząt się nie wypowiadam, bo jak dla mnie, miarą jest produktywność, a nie wygląd.
Króliki ogólnie wyglądały na zdrowe i zadbane ,aczkolwiek wiele z nich było w trakcie linienia. Tylko u paru WN przypadkowo zauważyłem białą wydzielinę w nosie, ale kichań nie było słychać.
Z otoczki wystawy, parę osób handlowało akcesoriami( drabinki, poidła itp.) oraz różnymi dodatkami witaminowymi.
Byli też przedstawiciele jednej z firm paszowych i dobrze znany z tego forum przedstawiciel środków do dezynfekcji.
Na obecną chwilę jeszcze za wcześnie na podsumowania, ale już po dniu sobotnim widać, że organizatorzy włożyli mnóstwo pracy i ściągnęli sporo zwierząt.
Jeśli chodzi o wystawę, to moje wrażenia są dość pozytywne.
Jeśli chodzi o obiekt sportowy, to zawał serca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 paź 2013, 9:20 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Zestawienie wyników już Kolega opracowuje :D, tak więc ja tak ogólnie.
Co tu gadać. :D 450 królików, 63 hodowców na pierwszej Wystawie :shock: Pogratulować. :D
Dla mnie najważniejsza jest atmosfera. :D czysta przyjemność poczuć, że wreszcie zależy na Wystawie nie tylko Związkowi organizującemu, ale innym też. Czułem się jak u sibie. Sam świadomość nowej Federacji otwiera w ludziach pokłady zaangażowania. Jeszcze nie do końca sformalizowana ta Federacja, ale dla mnie i dla wielu których spotkałem w Łodzi Federacja już jest.
Jest! Bo w świadomości hodowców JUŻ jesteśmy jedną rodziną.
Wystawa w Łodzi była moim zdaniem przełomowe wydarzenie. Przełomowym w Naszej mentalności. Widząc zaangażowanie ze strony innych Związków zaczynam się zastanawiać czy nie powinniśmy zmienić zapisu a Regulaminie i zamiast "Organizator" użyć "Gospodarz". :D
Fajnie posumował Wystawę K. Wróbel. Pierwsza udana, w Listopadzie w Broniszach, w grudniu Kielce w styczniu Wieluń.
A WSZYSTKIE NASZE!

Jeszcze raz gratuluję "Gospodarzom" Wystawy w Łodzi. Szacun za kawał dobrej roboty.

P.S.
Przy okazji parę słów do Pana Prezesa ŁÓDZKIEGO ZWIĄZKU HODOWCÓW ZWIERZĄT FUTERKOWYCH
I DROBNEGO INWENTARZA. Niedociągnięcia były, są i będą na KAŻDEJ Wystawie. :D Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Skoro Pan publicznie przeprosił za nie, to ja publicznie powiem (i nie tylko w swoim imieniu). NIE MA ZA CO!!! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 paź 2013, 15:06 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 28 gru 2012, 20:01
Posty: 42
Images: 0
Lokalizacja: Piątek
GG: 8307810
Miejsce zamieszkania: Piątek
Województwo: łódzkie
Ja dostałem championa w wiedeńskich niebieskich za samice z oceną 97pkt zobacz w katalogu jeszcze raz jest wydrukowana literka CH a wyżej jest wpisane też CH ręcznie przy ocenie 96,5pkt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2013, 17:46 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Gdzie znajdę fotorelacje z wystawy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2013, 11:35 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 23 maja 2013, 10:57
Posty: 11
GG: 0
Miejsce zamieszkania: trębki nowe
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
http://hodowlakrolikowm75.pl/relacje-z- ... 6-10-2013/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2013, 19:12 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
W zdjęciach z wystawy zauważyłem klatki z przegrodami z blachy czy macie zdjęcia tych Klatek ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS