Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 2:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 03 wrz 2012, 19:18 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
Korgan hormony zostawiłabym na Twoim miejscu na później. To jest już na cięższe przypadki. Podajesz jakieś dodatki paszowe? Zanim wypróbujesz hormony możesz jeszcze spróbować z podawaniem selenu. Na niektórych fermach do wody dodaje się preparat selen + witamina E, chodzi o preparat Hydrovit E+SE z Biofaktora, przyznam, że samice dość dobrze się kryją po tym nawet w listopadzie. Możesz wypróbować na swoich belgach zanim podasz hormony.
Hormony raczej ostateczność. Należy pamiętać, że to analogi takich prawdziwych produkowanych przez zwierzęta czyli coś w rodzaju podróbki. Takie analogi są bardziej niebezpieczne. Owszem hormony były badane na królikach, ale tylko właśnie na samicach ras mięsnych, które były szybko traktowane hormonem jakieś 5-6 razy i ubijane po wykotach. W tych badaniach nie stwierdzono nic niepokojącego, ale nie wiadomo jak to zadziała na samice na której nam zależny i chcielibyśmy ja potrzymać dłużej niż sezon. Ingerencja hormonem zawsze zaburza równowagę w organizmie.
Nigdy też nie wiemy ile sztuk było na początku w grupie kontrolnej przy testach, a ile wzięto pod uwagę w podsumowaniu doświadczenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 03 wrz 2012, 20:44 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Czy to: "Hydrovit E+SE z Biofaktora" to nazwa preparatu i producenta i mogę to zamówić u weterynarza?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 03 wrz 2012, 20:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
ten preparat z którym się spotkałam to "Hydrovit E+SE", produkcja Biofaktor


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 03 wrz 2012, 20:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Yeti pisze:
Czy to: "Hydrovit E+SE z Biofaktora" to nazwa preparatu i producenta i mogę to zamówić u weterynarza?


Masz tutaj opis - http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=82

Też mam zamiar to zamówić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 05 wrz 2012, 13:23 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Hydrovit zamówię przy najbliższej okazji, ale hormon chyba jednak podam. W weekend dopuściłem 5 samic KC i chciałbym móc wykorzystać je jako mamki w razie potrzeby.

Samice BOS jednak poczekają. Wczoraj 1 z nich samiec pokrył, ale widać było, że ochoty na to nie miała :( Zawsze się łudzę, że po takim kryciu jest szansa na młode...

Hydrovit mam mieć dzisiaj.
Ewo-Anno, wiesz może w jakich proporcjach był podawany? Pytałaś wcześniej czy stosuję dodatki paszowe- tak, Dolfos KR 4%.
Hydrovit mam zamiar podać niemal wszystkim królikom (minus używania systemu poideł), Nie ma chyba żadnych przeciwwskazań by spożywały go króliki młode, samice kotne oraz karmiące?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 18 wrz 2012, 8:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Odnośnie dawkowania hydrovitu E+Se, na mini-czacie Ewa-Anna napisała:
"zapotrzebowanie na 1 kg mc to 0,0005 g selenu (0,0002-0,0011g)".
Yeti obliczył:
"Skoro na 1kg krolika jest 0,0005 g. to 4gr=1l jest na 8000 kg. Tak wiec na 1 kg jest 0,12ml."

Z powyższego wynika, że dawka preparatu, jaka powinniśmy królikowi podać to 0,125ml/1 kg masy królika lub 1ml/8 kg wagi królika.

Dawkowanie wg producenta to:
"Drób - 1l na 40000 litrów wody do picia.
Bydło, konie, świnie, małe przeżuwacze - 1 ml preparatu na 100 kg m.c.
Psy, koty - 1 ml preparatu na 20 kg m.c.
Podaną dawkę można zwiększyć w przypadku stwierdzenia niedoborów witaminy E lub w okresie stosowania paszy bogatej w tłuszcze.
Stosować w roztworach wodnych. "

Wynika z tego, że dawka dla królików powinna być 2,5 raza większa niż dla "potrzebujących najwięcej" psów i kotów.

Tak ma być, czy gdzieś przy obliczeniach wystąpił błąd?

PS. Liczyliśmy wyłącznie Selen, innych składników preparatu nie przedawkujemy stosując się do powyższych obliczeń?

PS.2. Wydaje mi się, że gdzieś powstał błąd. Dawka na 8kg królika to 0,1, nie 1,0ml.


Ostatnio zmieniony 08 paź 2012, 6:40 przez korgan, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 18 wrz 2012, 13:03 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Czy stosowanie równocześnie tych dodatków : Dolfos KR 4% i Hydrovit E+SE; jednocześnie nie będzie to za dużo dla królików?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 18 wrz 2012, 16:00 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
Chyba jakiś błąd wyszedł, ale teraz na prawdę nie mam czasu się nad tym zastanawiać. Prędzej przyjęłabym przelicznik na bydło. Prawdopodobnie coś było nie tak przy liczeniu z gramów na miligramy.
Dolfos i hydrovit to już zbyt dużo, może dojść nawet do zatrucia przy przedawkowaniu. Dolfos ma też wyliczoną dawkę, ale to jest wyliczne bardziej do takiego codziennego stosowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 02 paź 2012, 15:21 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Interesuje mnie jak zadziałał Hydrovit, ale teraz chciałbym jeszcze wrócić do tematu''Ruja''.
Jak wiadomo ruja jest okresem w którym samice pozwalają na krycie się samcom.Jednak ruja to jeszcze nie to samo co owulacja. Nie to samo przede wszystkim ze względu na długość obydwu tych stanów. U dużych zwierząt gospodarskich ruje dzieli się na kilka następujących po sobie okresów lub faz. Na początku jest ruja wstępna, póżniej właściwa, a kończy to wszystko ruja ustępująca. Owulacja w powyższym przypadku następuje w fazie rui właściwej, natomiast u królików - jak donoszą żródła - wyglądać ma to jeszcze inaczej. Mogą być ruje bezowulacyjne, a sama owulacja ma występować tylko za sprawą aktu krycia przez samca.
Mam pytanie. Czy owulacja u królic występuje tylko i wyłącznie za sprawą kopulacji samca :?: Czy może wystąpić też w wyniku podniecenia samą jego bliskością :?: Czy owulacja może też nastąpić w wyniku wspólnego obskakiwania przez samice :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ruja
Post: 02 paź 2012, 18:49 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 23 sie 2012, 18:00
Posty: 137
GG: 6477021
Miejsce zamieszkania: podkarpackie
Owulacja jak sama nazwa wskazuje, to jajeczkowanie, czyli pęknięcie pęcherzyka Graafa i wydostanie się komórki jajowej. Odwracając chronologię ciąży rzekomej, to żeby ona powstała, musi być ciałko żółte. A że nie ma zapłodnionej komórki jajowej to po kilkunastu dniach zanika. Moje odp: na 1. pytanie - nie. Na 2. - nie wiem. Na 3. tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS