Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 5:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 lis 2012, 12:19 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Wczoraj zauważyłem pleśń na mojej "zimowej" marchwi. Trzymam ją w piwnicy, na piasku, jeszcze jej niczym nie przykrywałem. Chyba w tej piwnicy jest za duża wilgotność i stąd pleśń. Co możecie mi poradzić? Zasypać zapasy piaskiem? Mam jeszcze 2. piwnicę, ale tam mógłbym ulokować tylko część okopowych, które mam.
Dotychczas problemu z pleśnią nie miałem, wyłącznie z gniciem (głównie płukanej marchwi).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, 21:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
U mnie też tak bywa jak jest duża wilgotność a temperatury na zewnątrz +5-+10.
Za kilka dni ma przyjść mróz. Tradycyjnie jutro do piwnicy i przebieranie marchwi w skrzynkach.
U mnie to jedyny sposób by nie pozwolić na rozwijanie się pleśni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, 21:44 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 23 sie 2012, 18:00
Posty: 137
GG: 6477021
Miejsce zamieszkania: podkarpackie
Yeti, zgadzam się, eliminuje się w ten sposób zainfekowane korzenie i źródło zarodników. Aby zmniejszyć ilość zarodników pleśni w otoczeniu można pobielić ściany piwnicy wapnem. Przed sezonem przechowalniczym, bo teraz chyba za późno. Mam niestety przykre doświadczenia z przechowywaniem marchwi i pietruszki w piwnicy, bo w sąsiednim pomieszczeniu jest piec centralnego ogrzewania i po 3 tygodniach warzywa były ususzone. Teraz złożyłem w pomieszczeniu królikarni. Temp zimą nie spada tam poniżej zera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2012, 22:13 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
He,he,he. Moja piwnica to pomieszczenie w "przedwojennym" tego słowa znaczeniu.
Z zapolu stodoły wybrany dół na 1,5 metra. ściany z ogrodzenia betonowego odsunięte od ścian stodoły i bojowiska na szerokość kostki sprasowanej słomy. Wysokość 230cm. Wszystko dookoła obłożone słomą na na wierzchu parę warstw po belek. :mrgreen:
Mój pomysł. Tylko sufit spaprałem. :cry: Drewniane belki a na nich deski. Niestety po 8 latach normalnie próchno. Nawet belki 80x80 :shock:
Na razie popodpierane a na wiosnę wymiana.
Marchew przebieram dwa-trzy razy w sezonie, dlatego mam plastikowe skrzynki. Straty w porównaniu ze składowaniem na ziemi w piasku ograniczyłem w ten sposób gdzieś o 80-90%.
W cieplejszy dzień zamykam się tam i przekładam. Zdrowe, podejrzane i nadpsute. W tym roku może być większy problem bo dostałem buraków i prawie po sufit zajęły. Stąd większa wilgotność niż normalnie.
Bielenie dobra rzecz i tak czynię, tyle, że przez ten sufit (normalnie zakwitł) to już niewiele daje. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 8:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Marchew przebiorę w wolnej chwili, ale co mógłbym jeszcze zrobić? Zasypanie piaskiem coś da?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 9:47 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Z góry uprzedzam, że dużego doświadczenia z piaskiem nie mam.
Czy przypadkiem nie ma on zabezpieczać przed nadmiernym wysychaniem marchwi?
Z tego co piszesz korgan, to jak na razie problemem jest nadmierna wilgotność.
Może najpierw trochę przesuszyć i dopiero zasypać piaskiem?
A może tak jak u mnie w skrzynkach, jeśli nie ma szans na pozbycie się tej wilgoci z piwnicy? U mnie wilgoć jest i będzie, więc się skrzynki sprawdziły. Kupowałem plastikowe na Giełdzie Sandomierzu, bo łatwiej je myć i dezynfekować przed sezonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 10:08 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Darek, Twoje skrzynki są zamykane szczelnie? Jeśli nie to nie wiem jaka jest różnica między przechowywaniem w skrzynkach, a luzem.
Piasek i to najlepiej wilgotny zabezpiecza buraka przed wysychaniem (ćwikłowe płukane bardzo szybko schną). Przy marchwi używa się suchego, gdyż wchłania nadmiar wilgoci, co ogranicza gnicie- w marchwi płukanej się sprawdza.
Z nalotem pleśni nie miałem wcześniej do czynienia, mimo że piwnica w której trzymam zapasy okopowych jest wilgotna. Wilgotna jest m.in. dlatego, że rura od wody cieknie- zawsze jest przy niej kałuża. Sprawa z rurą wygląda podobnie jak z oknem i drzwiami wspomnianymi w innym temacie- budynek nie jest mój i dostęp do niego skończy mi się pewnie w przyszłym roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 10:39 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Zapomnij o tych skrzynkach. Ja mam ziemną piwnicę i nie ma mowy o wysychaniu, raczej nadmiernej wilgotności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 17:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Darek, a jak u Ciebie z wentylacją piwniczki?
Ja przechowując okopowe w kopcu co metr (około) wstawiam na szczycie kopca, zbite z desek "kwadratowe rury" z daszkiem, sięgające poniżej warstwy słomy znajdującej się ponad warzywami i jeżeli mam problem to czasami z gniciem, ale częściej to z tym że, okopowe zaczynają "rosnąć" i też tylko pod koniec okresu przechowywania. Nie mam jednak problemu z pleśnią w kopcu, pleśń zaczyna się dopiero po przeniesieniu do piwnicy w której, jest dość ciepło ze względu na piec centralnego ogrzewania w piwnicy obok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2012, 21:53 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Pamiętam że jak mieszkałem w rodzinnym domu to przechowywaliśmy marchew w dość dużej piwnicy przysypaną piaskiem i świetnie się przechowywała - do wiosny była soczysta. Co prawda piwnica była (jeszcze jest) przedwojenna, murowana, schowana w ziemi jakieś 3-4 metry, sklepienie również z kamienia, ale było ciepło i wilgotno (dawniej przechowywany był tam lód, bo przed wojną dziadkowie prowadzili sklep). Natomiast buraki często trzeba było przebierać bo gniły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS