Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2012, 22:35 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
czym zastąpić wodę zimą lub jak ja podawać .
jak sobie radzicie z tym problemem podczas mrozów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2012, 9:59 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Wodę na zimę podaję letnia, zakupiłem metalowe http://allegro.pl/miska-zawieszana-meta ... 75091.html ,łatwy sposób jeżeli woda zamarznie i montuje jedynie jak zaczynają być przymrozki. Poprzednią zimę tak stosowałem i sprawdziły mi się w 100% .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2012, 11:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
To jest problem.
Nie wypracowałem na razie nic lepszego jak zwiększenie podawania okopowych. Jest to marchew i burak pastewny.
Podaję jedno rano, najczęściej marchew, a buraka wieczorem. Przed podaniem okopowych podaję pasze suche na jakieś 30 minut wcześniej żeby króliki nabrały "pragnienia".
Konieczne jest codzienne sprawdzanie czy przypadkiem nie został jakiś zamarznięty kawałek.
Parę lat temu taka "mrożonka" załatwiła mi samicę.
Okopowe przed podaniem leżakują w "termosie" (kartonowe pudeł wyłożone steropianem) w towarzystwie butelki z gorącą wodą. :D
Co do wody to podaję w środku dnia (przy wielkich mrozach dwa razy) w poidłach kropelkowych.
Tyle,że zimą wiszą wewnątrz oczka w zawieszkach z kawałka rury PCV przykręconej do kawałka OSB lub sklejki.
Do -5 woda nie zamarza. Przy dużych mrozach poidła zabieram na noc do domu.

To nie najwygodniejsze rozwiązanie, bo pracochłonne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2012, 13:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Ja mam metalowe puszki zamontowane i do nich daje letniej wody, wcześniej jednak robię podobnie jak Yeti daje suche. Zanim króliki zjedzą to puszki jak jest w nich coś zamarznięte po nocy zdążą w domu odmarznac. Jak nie mam czasu na odmrazanie ich w domu to parę razy uderzam o coś twardego i lód na ogół się kruszy, fakt puszki przy takim odbijaniu na ogół po zimie trzeba wymienić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2012, 11:06 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 23 sie 2012, 11:11
Posty: 6
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Toruń
Województwo: kujawsko-pomorskie
Ja zamierzam podawać też brukiew. Ma chyba więcej wody od buraków czy marchwi.

Erasto Mpemba odkrył ,że gorąca woda zamarza szybciej od tej o temperaturze pokojowej. Nie wiem jak to odnosi się do wody letniej ale w takim wypadku chyba lepiej podawać zimną wodę?? Wielu hodowców zostawia też lód w klatkach gdzie króliki go liżą. Pytanie tylko czy to na pewno dobre rozwiązanie?? Taki sposób na pewno mocno chłodzi organizm królika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2013, 12:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 02 sty 2013, 18:23
Posty: 18
Images: 21
GG: 0
Miejsce zamieszkania: k/Kalisza
Województwo: wielkopolskie
Ja mam poidła kropelkowe wmontowane w każdej klatce i boksie. Zasilane są ze wspólnego zbiornika grawitacyjnie. Niestety zimą wszystko zamarza.
Na okres mrozów przygotowuję poidła z plastikowych butelek po wodzie , pepsi. Obcinam na wysokości ok 8 cm od dołu butelkę i ta obciętą część przykręcań drewno-wkrętem do podłogi .W podobny sposób obcinam drugą butelkę o nieco mniejszej średnicy i wstawiam ją w tą przykręconą do podłogi.W bardzo łatwy sposób można umyć te poidła , a jak woda w nich zamarznie jest jej łatwość w usunięciu i uzupełnienie nową.
Dla boksów z większą ilością królików w podobny sposób przygotowuję poidło z dwóch plastikowych doniczek. To poidło jest osadzone na odwróconej plastikowej skrzynce .W ten sposób króliki nigdy nie zabrudzą poidła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS