Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 mar 2013, 13:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Witam!
Poszukiwałem dziś granulatu dla samic w okresie rozrodu i klapa! Jest u mnie w Cybince aż trzech dystrybutorów różnych pasz w tym dla królików, jednak żaden nie sprowadza pasz dla samic. Sprowadzają jedynie do tuczu tłumacząc to tym że, nie ma zainteresowania granulatami dla samic. Ja jednak wiem że jest inaczej. Z rozmów z okolicznymi królikarzami jasno wynika że jest takie zapotrzebowanie, tylko nie ma informacji o sprzedaży takich pasz. Tak się składa że każdy z tych dystrybutorów sprowadza pasze innego producenta, tak że, można wybierać pomiędzy: Dolpaszem, Prowimi i Agrifirm. Dolpasz i Prowimi już przerabiałem z czego Prowimi jest chętniej jedzona przez króliki. Dzisiaj kupiłem jednak paszę Agrifirm, " Królik uniwersalny" polecaną przez producenta także dla samic w okresie rozrodu.
W załączeniu skan etykiety. Co Wy na to?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2013, 14:53 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Ja nie mam problemu z paszą dla samic w okresie rozrodu bo mam produkty Unipaszu ale hurtownia ta głównie sprowadza trzy rodzaje granulatu: KK - królik karmiący KG - królik tucz i KD - królik domowy .
Jeżeli jakiś inny rodzaj potrzebuję to w miarę możliwości sprowadzają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 mar 2013, 21:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Starydolar, według mnie ten granulat mógłby mieć - tak jak dla samic - trochę więcej włókna surowego. Z tej etykiety wynika, że metioninę ma poniżej normy, a fosfor podali w zawyżonej ilości. Bez fosforanów - których nie ma w składzie - jest raczej nieosiągalne uzyskać 0,6 proc. fosforu.
Energii nie podali, bo nie mają takiego obowiązku, ale poza jęczmieniem, cały skład jest raczej ''chudy''. Chyba, że tym tłuszczem drobiowym nadgonili. Poza tym , co do reszty trzeba wierzyć na słowo, bo niewyszczególniony jest skład ilościowy.
Co ciekawe, ten granulat posiada zarówno probiotyk jak i zakwaszacz.
Oprócz tego zawiera robenidyne, którą raczej powinno się darować, przynajmniej samicą kotnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 18:00 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Włodek, nie karmię samym granulatem,gdyż mieszam go z jęczmieniem, pszenicą, kukurydzą i odrobiną słonecznika, chciałbym wiedzieć jednak, który granulat byłby lepszy do takiej mieszanki, ten uniwersalny czy do tuczu ? Jak znajdę etykietę to wrzucę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 19:53 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:59
Posty: 216
Images: 11
GG: 0
Województwo: małopolskie
Nie wyświetla mi wcale te pliku...
Jeśli granulat jest przeznaczony do uzupełniania w żywieniu przydomowym dla królików, które i tak dostają siano to nie musi zawierać pełnej ilości włókna, które jest zalecane.
Ten fosfor rzeczywiście jest ciekawy, u mnie też wychodzi mało na pewno nie więcej niż 0,4%.
Energia też podniesie się przy wymieszani granulatu z mieszanką zbożową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 8:11 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Znalazłem etykietę granulatu Provimi i dla porównania przedstawiam Agrifim. Przepraszam za jakość ale jakbym nie próbował to zawsze coś mi zmienia w kopiowanym tekście.

Provimi Polska Sp. z c.o.Wytwórnia Pasz w Brzozowie
Brzozowo,86-203 Chełmno T +48 56 677 11 00 F +48 56 677 11 61
Biuro Obsługi Klienta T +48 52 33 10 333 (334) www.provimi.pl
Identyfikacyjny numer weterynaryjny: a PL 0404030p
k.s DI400R00 Mie;szanka paszowa
pełnoporcjowa
Przeznaczenie i okres stosowar:;
Mieszanka dla królików - mlodziez rosnącą i opasy KRÓLIK WZROSTOWY
Składniki analityczne (na 1 kg)
białko surowe 171.1 o C e surowy 73 3 g,Fcsfc:' 2 5 Jzyna 7 Metionina 3 ę,V\
Skład
otreoy pszenne pszenica ,.?cz~ = " ,veg a fosforan monowapniowy chlorek scd?
maczka z traw nas ona s c 'e:~ - ?5 a--=? -as:-ona rzepaku ekstrahowane c!>\ roślinny (sojowy)
Dodatki
3a Wite miry ? p'c.via? , E672 witani r a A v'et.r:0.; :ZZCZ\ m ES~1 witamina DB ikaicyferc!' 25ZZ ^ :s~2Z Vitamina E 2-5 mg witamina K (mensd oni 2 5 mg w:tem'?a E i tarta ' .v:*~ -a 32 (ryhofiawina) :> mg; witamina B6 (pirydOKS^-a-. " ?g .vía"?s 512 c.śr:c:a3-' -aj 20 mcg kwas nikotynowy (witamin:) PP. niacyna] 32 ?z !,?"?? ~ = f <.v3S rs~:3*e~c.T. 3 mg, kwas foliowy (witamina B9) 0,5 mg. biotyrsa .\vitar* -* ~c ' .-s : ,v:a?. 54, ~q 252 i: ??'??!. El zalazo (Fe)-siarozan zelaza 44 C2 mg E4 miedz (Cu)-s = *:za ?
r.iedzi 5.C4 *"5 Ec :??-k (Zn)-siarczan cynku 5C ES ? a^gan :Mn)-tlenek manga" . -52 ? mg E8 seien (Se)-se ? ' a*1 sc'ílí: C 25 mg 112 jod - annia 1,3 mg
?<okcydiostatyk. 5 E758 Z-.czs*** Rcher.tc yna) 66 mg
.aminokwas 3c 3 2 3 L.?. - 3 -- -m.vorínrek L-L/z.'-, rechnsczme czysty 1220 mg am no kwa: | 3c 3 1.1 Metionina i DL-v'e: c %-?? : z" e rz,=*s "3C mg !?;
informacje iJśa użytkownika
Stosować wyłącznie dla dcceic/.e z\ z. e za*
^'zechowywac w suchym, chlod-* - rz_.>v~' es:. V e*v y?XXd2*5? |
OKr'es Karencji dla kokcydiosta-yku Cycostat wynosi 5 dr
Nr referencyjny partii: WBR-20121203-1 -1 Najlepiej wykorzystać przed: 04 / 2013 Postać: Granulat Ilość netto:
25 kg
Mieszanka paszowa pełnoporcjowa
Granulat


Królik Uniwersalny
Przeznaczenie mieszanki:
króliki
Składniki analityczne podano w g/kg:
Białko surov\e Włókno sunowe Olgę i tłuszcze sur. Popiół surowy Metionina
Skład;
1.11.7 Otręby pszenną 1.1.1 Jeczmien,"2.19.4 Sryta poekstrakcyjna słonecznikowa, z obleczonych nasion sloneozniką 6.5.1 Mac2ka z roślin pastewnych (maczka z taw), 12.2.1 Vinasse 92.1 Tłuszcz zwierzecy (drobiowy). 2.18.3 Śruta poekstrakcyjna sojewa. 11.1.1 Węglan wapnia, 11A1 Chlorek sodu.
DodatM;
Wltamliy: E672 Witamina A1X5; IV. E6?ł WitaminaD3 1508IU. W.-arna H 2" I'J Pierwiastki śladowe: E4 Vie ?z aarcan nedzi) 8 irg. El Zdazo (aarczn zaas) 50 mg, E5 Mangan (?endc maiçamuç? 5? mg. Et Zyrk rlsrek c>tlkli) 50 mg. E3 Kobe>t węglan kobaltu nrnchydrat) 1 mg, E2 Jod óodaRwapria bezwodny) 1 mg, E8 Sdenisdsr^r.sodi) C ,2 rrg Amirróraa^: 3.2.3. Lizyna CJicrcwodoiek lizyny, technicznie czysty 33 g... 311. Metionina DL-metionma, tecînczms czysa 1,19g, 3.3.1. Treonina .'L* treonim. tecjticzneczysa 1,33 g Konserwanty: E28C kv.-2s propwncray E23ókwas mrówkowy. E27Q kvca? ni?coviy, E2.60 kwas octowy
Probiotyk Bacillus care'js var? toycifCNCMI-lOUlSCIMB 40112) -E1701 Kokcy?o statyk E 758 (CHcOTOcbiek icfcenidyny 50 mg kaj.
Okres karencji: 5 dii
Agrifirm Polska Sp. z o.o.
Zakład Topola Wielka aPL3017002p uL Gajowa 1, Topola Wielka, 63-421 Pizygodzice teL 062 593 0011 ? fax. 062 736 52 05
Zezwolenie na wytwarzanie z dnia 05,05.2003 PIW Ostrów WielkopoLsld ' Zastosowanie:
Mieszanka peinoporgoua pizezn?zona dla królików' na każdym etapie wzrostu i w każdym stanie fizjologicznym. Można wraz z mieszanką ici pasz objętościowych.
ę z przeznaczeniem. Przecłiowywać w sachem i '^ent nie odpowada za skutki niezła,ściągo \wrobu
\010280H


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 13:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Wyszedł z tego tekst enigmatyczny.
Na podanym przez Ciebie linku '' Provimi'', jest kilka wariantów granulatów. Według mnie najlepsza propozycja jest od ''Dobropaszu''- dla karmiących. Musisz jednak wziąść pod uwagę to, że te receptury widnieją chyba od dawna w oficjalnych katalogach, a rzeczywistość jest taka, że robi się pasze z aktualnie dostępnych komponentów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 13:26 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Problem w tym, że nie dostanę u siebie paszy dla karmiących, bo dystrybutorzy nie będą sprowadzać.
W związku z tym mam pytanie: -czy jest sens dodawać do mieszanki zbóż niewielką lub większą część dostępnego dla mnie granulatu, a jeśli tak to którego z przedstawionych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 21:11 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Wydaje mi się, że'' Provimi'', będzie lepszy, ale co z tego jak oba mają kokcydiostatyk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2013, 21:27 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
nie masz daleko do Niemiec poszukaj tam dystrybutora Verselagi , i będziesz miał najlepszą karmę w Europie ale , taniej niż od polskich producentów , tam jest wszystko i w Niemczech jej cena od kilku lat jest stała 10 Euro za worek , a u nas karma ile razy zdrożała przez kilka lat .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS