Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 paź 2012, 10:03 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Na co podawać? Jak podawać? Przeciwwskazania i opinie hodowców, którzy tej substancji używali?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17 paź 2012, 10:41 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Iwermektyna występuje w wielu lekach pod różnymi nazwami. Mogą to być Biomektin , Paramectin , Vetamectin , a z pewnością i w wielu innych.
Poniżej jeden z takich leków.
"Nazwa: Vetamectin
Skład: Iwermektyna 10,0 mg
Solvens ad 1,0 ml
Właściwości farmakologiczne: Iwermektyna jest chemicznie zmodyfikowanym produktem fermentacji promieniowca Streptomyces avermitilis. Należy do cyklicznych laktonów wykazujących szerokie spektrum działania pasożytobójczego. Iwermektyna jest antagonistą neurotransmitera GABA (kwasu gamma aminomasłowego) występującego w układzie nerwowym nicieni i w połączeniach nerwowomięśniowych stawonogów. Iwermektyna powoduje zakłócenie przewodnictwa impulsów nerwowych, co w konsekwencji prowadzi do porażeń i śmierci pasożytów.
Okres karencji: Bydło,owce,świnie - tkanki jadalne 28 dni, a w przypadku przeznaczenia do spożycia wątroby i nerek 40 dni. Nie stosować preparatu u krów i owiec w okresie laktacji a także na 30 dni przed wycieleniem lub wykotem.
Wskazania: Zwalczanie pasożytów bydła, owiec i świń.
Bydło - nicienie : Haemonchus placei (dojrzałe i larwy), Ostertagia ostertagi (dojrzałe i larwy), Trichostrongylus axei, T.colubriformis (dojrzałe i larwy), Cooperia oncophora, C.macmasteri, C.punctata, C.pectinata (dojrzałe i larwy), Nematodirus helvetianus, N.spatiger (dojrzałe), Bunostomum phlebotomum (dojrzałe i larwy), Oesophagotomum radiatum (dojrzałe i larwy), Strongyloides papillosus (dojrzałe), Dictyocaulus viviparus (dojrzałe i larwy), Thelazia spp.(dojrzałe).
- stawonogi : Hypoderma bovis, H.lineatum (larwy), Haematopinus eurysternus, Linognathus vituli, Sarcoptes scabiei var.bovis.
Owce - nicienie : Haemonchus contortus (dojrzałe i larwy), Ostertagia circumcicta (dojrzałe i larwy), Trichostrongylus axei, T.colubriformis, T.vitrinus (dojrzałe i larwy), Cooperia curticei, C.oncophora (dojrzałe i larwy), Nematodirus fillicolis, N.spatiger (dojrzałe i larwy), Strongyloides papillosus (dojrzałe i larwy), Chabertia ovina (dojrzałe i larwy), Oesophagostomum venulosum (dojrzałe i larwy), Dictyocaulus filaria (dojrzałe i larwy).
- stawonogi : Sarcoptes scabiei var.ovis.
Świnie - nicienie : Ascaris suum (dojrzałe i larwy), Hyostrongylus rubidus (dojrzałe i larwy), Oesophagostomum spp. (dojrzałe i larwy), Strongyloides ransoni (dojrzałe), Metasrongylus spp. (dojrzałe).
- stawonogi : Sarcoptes scabiei var.suis, Haematopinus suis.
Przeciwwskazania: Nie stosować domięśniowo i dożylnie. Nie stosować preparatu u krów i owiec w okresie laktacji a także na 30 dni przed porodem.
Działania niepożądane :
W miejscu iniekcji może wystąpić lekka, ustępująca bolesność.
Interakcje :
Benzodiazepiny (Diazepam) oraz iwermektyna wzajemnie potęgują swaje działanie farmakologiczne.
Ostrzeżenie :
Przy podawaniu leku zachować odpowiednie środki ostrożności : nie pić, nie palić i umyć ręce po zakończeniu zabiegów. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do +25 C. Nie mrozić ! Chronić przed światłem.
Gatunek: KROWA
OWCA
ŚWINIA DOM
Dawkowanie: KROWA:
VETAMECTIN podaje się podskórnie, w fałd skórny przed lub za łopatką, w następujących dawkach :
bydło - 0,2 ml na 10 kg m.c. (0,2 mg iwermektyny na 1 kg m.c.).
OWCA:
VETAMECTIN podaje się podskórnie, w fałd skórny przed lub za łopatką, w następujących dawkach :
owce - 0,2 ml na 10 kg m.c. (0,2 mg iwermektyny na 1 kg m.c.).
ŚWINIA DOM:
VETAMECTIN podaje się podskórnie, w fałd skórny przed lub za łopatką, w następujących dawkach :
świnie - 0,3 ml na 10 kg m.c. (0,3 mg iwermektyny na 1 kg m.c.).
Opakowanie: Flak.plast. 20, 50, 100, 250
Postać: roztwór inj.
Producent: VET - AGRO Sp.z o.o. Lublin"


Roztwory przeważnie zawierają 1% iwermektyny.
Podaje się je w ilości 0,025-0,05 ml preparatu na 1 kg masy królika,robiąc zastrzyk podskórny.

Iwermektyna zabija dużą grupę pasożytów zewnętrznych jak też wewnętrznych. Jest bardzo skuteczna w leczeniu świerzbu.
Królikowi u którego zauważymy obecność pasożytów w uchu wstrzykujemy lek w stężeniu podanym powyżej, w razie potrzeby zabieg powtarzamy po 10-14 dniach.

Przyczyny uboczne stosowania leku: czasowa bezpłodność. Nie polecam stosowania leku w trakcie zaawansowanej ciąży, asekuracyjnie w czasie całej ciąży oraz ok 5. pierwszych tygodniach karmienia polecałbym wstrzymać się z aplikowaniem iwermektyny.
Lek może powodować zahamowania we wzroście młodych zwierząt.

Iwermektyna jest na tyle silnym lekiem, że potrafi skutecznie działać po podaniu na skórę zwierzęcia, bez iniekcji. Niestety skutecznych dawek takiego podania leku nie znam.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 10:43 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Czy ktoś z forumowiczów stosował Vetamectin.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 11:01 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Głowy za to nie dam, ale wydaje mi się, że kiedyś kupowałem od weta Vetamectin (nabrał do strzykawki). Biomectin stosowałem na 100%, jeszcze chyba bezwartościowa (zaczęta dawno temu) flaszka stoi wśród leków. Do czego zmierzasz?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 11:19 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Vetamectin to jest to samo co Ivermektyna ma taki samo działanie - tak mi powiedziano w lecznicy. Stosowałem u swoich królików jako odrobaczanie.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 11:22 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Ja tylko pytam z ciekawości. Swoją drogą nie liczę, żeby miał się czymś różnić od biomectinu,bo ma taką samą zawartość iwermektyny.
Dzięki za tak szeroki opis i wstawienie ulotki.
Zazon,jaki był skutek tego leczenia.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 12:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
włodek pisze:
Ja tylko pytam z ciekawości. Swoją drogą nie liczę, żeby miał się czymś różnić od biomectinu,bo ma taką samą zawartość iwermektyny.
Dzięki za tak szeroki opis i wstawienie ulotki.
Zazon,jaki był skutek tego leczenia.

Skutki leczenia jak najbardziej pozytywny - łysienie karków, ogólnie zaczęłam stosować jako środek odrobaczający i nie zauważyłem jakieś zmian.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 12:40 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Andrzej, używałeś leku na młodych królikach? Nie zauważyłeś mniejszych przyrostów w okresie 0-2/4 tygodni od momentu podania?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 paź 2012, 12:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
korgan pisze:
Andrzej, używałeś leku na młodych królikach? Nie zauważyłeś mniejszych przyrostów w okresie 0-2/4 tygodni od momentu podania?

Nie na młodych w tym wieku tylko 8-10 tygodni i podałem dopiero 03.10.2012 r i nie zauważyłem jakieś spadku ani wagi czy apetytu jak na razie.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 paź 2012, 11:02 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Wet u którego kupiłem inwermektynę (nazwa Biomectin) podał mi dawkowanie - 1ml na 33 kg masy ciała, czyli na królika o masie 3 - 3,5 kg wypada jakieś 0,1 ml. Dodać trzeba, że można kupić specjalne strzykawki z odpowiednią podziałką.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS