Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 sty 2014, 12:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
w tym roku chciałbym przebudować klatkę i takie pytanie
klatka ma mieć około 80cm szerokości długość pewnie coś około 100cm +wykotnik
i teraz takie pytanie jakie wymiary tego wykotnika
wysokość pewnie będzie 50-55cm i chciałbym zrobić tak żeby na tej szerokości 80cm zrobić wykotnik na 2 klatki czyli podzielić go na pół czyli wyszło by około 35-40cm i teraz pytanie jaki ma być ten drugi wymiar?
przy kontroli gniazda wyglądało by to tak ze jeden wykotnik otwierałby się z przodu a drugi z tyłu
i nie wiem czy to jakoś docieplić np styropianem czy na zimę wystarczy folia ?
doradźcie mi czy takie coś będzie dobrze pełniło swoja role i czy będzie wygodne?
klatka i wykotnik ma być dla ras średnich i mieszańców


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2014, 12:58 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem: W wolne oczko pomiędzy dwoma innymi chcesz wstawić kotniki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2014, 13:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
nie
kotniki maja być wbudowane w konstrukcje klatki
czyli ma to być tak oczko klatki wykotnik i kolejne oczko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2014, 13:41 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Słabo działa moja wyobraźnia dzisiaj...
Klatkę chcesz przebudować, czy zbudować nową?

Ps. Odnośnie wymiarów klatek co to jest szerokość i głębokość się wie, ale szerokość i długość to już gorzej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sty 2014, 14:49 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
klatka ma być rozebrana i z tych materiałów powstanie nowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2014, 21:16 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Dość skomplikowana konstrukcja a raczej opisanie jej.
Na początek powiem, że nie znam wymiarów miejsca w jakim chcesz umieścić ta klatkę, trochę więc teoretyzuję.
Domyślam się że to co nazywasz długością (100cm) to szerokość patrząc od przodu. Szerokością nazwałeś wymiar 80cm który mierzymy od drzwiczek do tylnej ściany. My to nazywamy głębokością. pisze to być mógł łatwiej zrozumieć to co pisze.
Pomysł by jeden kotnik był otwierany od przodu drugi od tyłu jest dobry ale musisz mieć taka klatkę ustawiona pośrodku pomieszczenia lub na środku jakiegoś placu. Tak czy inaczej jest to niepraktyczne, choć nie niemożliwe.

Rozważ taką możliwość.
Zamiast wymiaru Głębokości 80cm daj przypuśćmy 60cm. Szerokość pozostawił bym 100cm.
Patrząc od lewej klatka wyglądała by tak Klatka+kotnik+kotnik+klatka. szerokość tego kotnika wystarczy 40cm.
Dlaczego taki wzór.
Po pierwsze mógłbyś ustawić klatką bliżej jakiejś ściany wewnątrz lub na zewnątrz budynku.
Po drugie Kotniki z boków były by osłonięte , nie miały by ściany wystawionej na warunki atmosferyczne.
W okresie letnim nie potrzeba ocieplania wystarczy, że nie ma tam otworów i szczelin. Przejście z klatki do kotnika umiejscowione w głębi.
Na okres zimowy taki kotnik był by po pierwsze za duży a po drugie zbyt mało ocieplony. I tu mam dla ciebie propozycję. Może na zimę wykonasz sobie coś dodatkowego przypominającego z grubsza moje kotniki?
W okresie zimy wkładał byś jeden kotnik, nazwijmy go Ruchomy do kotnika stałego.
Ten Ruchomy można wykonać mniejszy a więc jakieś 32- 35 szeroki, Głęboki na jakieś 60cm a wysoki powiedzmy na 40. Otwór wejściowy dopasować w obu.
Na zimę kładziesz kawałek steropianu na podłodze i opierasz o tylna ścianę kotnika stałego a potem wsuwasz kotnik "Ruchomy".
Po bokach i na suficie umieszczasz kawałki steropianu i masz ocieplony kotnik ze wszystkich stron w sposób prawie idealny. Można dać nawet po 5cm z każdej strony, a to bardzo dużo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2014, 9:50 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
tak Yeti te wymiary co napisałeś to o to mi chodziło tylko trochę niezrozumiale napisałem
dostępu do drzwiczek z tyłu to nie problem bo klatki mam na dworze ustawione w rzędzie także mam dostęp z każdej strony
mówisz że za duży no i właśnie o to mi chodziło żeby po prostu zrobić na pół im wtedy by wyszły mniejsze a z wysokością tez można pokombinować bo powiedzmy można dać jakaś deskę niżej a od góry coś włożyć jako izolacje termiczna chociaż przy 50 cm to nie jest tak dużo
nie bardzo chciałem robić 60x100 bo wydaje mi się trochę wąska a długa mam takie tylko w inna stronę na ściance 60cm są drzwiczki i jest nie wygodna dlatego planuje ja przerobić
no ale jeszcze muszę to przemyśleć może skorzystam z twojej rady i zrobię jeden obok drugiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS