Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lut 2014, 16:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
które z tych karmideł bardziej polecacie ?
które się lepiej sprawują?
jeśli ktoś nie wie dokładnie o co chodzi z rynnowymi to może tutaj zobaczyć
http://www.futerkowe.pl/31-karmidla


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 17:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 14 paź 2013, 6:13
Posty: 47
Images: 1
GG: 0
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Ja osobiście polecam karmidła zasypowe jak i również rynnowe ,ponieważ karmidła zasypowe dobre są dla królików w czasie wzrostu bo wtedy mogą pobierać pokarm kiedy chcą i w jakiej ilości .Kiedy młode są z samicą to lepsze są karmidła rynnowe ,bo młode mają większy dostęp do pokarmu ,ale przeważnie młode wysypują pasze w poszukiwaniu smakołyków .Odpowiednie wykonanie karmidła i będzie ok.Tak na podsumowanie to dla królików w czasie wzrostu lepsze są karmidła zasypowe ,a dla młodych i dorosłych są lepsze karmidła rynnowe
Pozdrawiam KuBa99


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 20:28 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Niestety nie mogę zgodzić się z tym że dla młodzieży przy matce rynnowe są lepsze, raczej przeciwnie.
Ze swojego doświadczenia powiem, że moje karmidła zasypowe bez problemowo wykorzystuję jak rynnowe. To, że karmidło ma tzw. "zasobnik" wcale nie oznacza ze mam obowiązek z niego korzystać na co dzień. :mrgreen:
Ten zasobnik jest tam na "wszelki wypadek". Kiedy z jakichś powodów muszę zasypać paszy na dwa dni, albo kiedy zwiększa się zapotrzebowanie młodych na paszę wraz z ich wzrostem. Na co dzień sypie nie od góry, a normalnie do "miski" i traktuję jak karmidło rynnowe.
Niestety rynnowego nie da się tak "zamienić" na zasypowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 20:43 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:02
Posty: 37
Images: 16
GG: 118
Miejsce zamieszkania: Szamocin
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Dla mnie lepsze jest karmidło rynnowe. Sam stosuję karmidła zasypowe, ale w niektórych zdjąłem blaszkę która służy jako zasobnik. Dlaczego? W rasie NB samce z masywną, dużą głową często sobie o to brudzą łby i wygląda to nie tak jak trzeba, zamiast białego ładnego futerka, te jest szarawe. Na co dzień przy karmidłach zasypowych, nie zasypuję ich do pełna, bo nie ma sensu. Codziennie dosypuję tyle ile królikowi potrzeba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 20:55 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
ManiaC. Tylko, że to nie problem w małą funkcjonalnością karmideł zasypowych, ale ich rozmiarem. Moje WJS wcale mniejszych głów nie mają. :D
Sztuka dobrania wielkości do rozmiarów królika, jest moim zdaniem mało spopularyzowana. Pozwoliliśmy sobie narzucić producencki podział na karmidła dla ras średnich i dużych. To stanowczo za mało!
Brakuje czegoś po środku, dla NB, WJS czy WN, a właściwie dla samców tych ras. Wygoda dla producenta problem dla hodowcy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 22:13 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:02
Posty: 37
Images: 16
GG: 118
Miejsce zamieszkania: Szamocin
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Tylko pytanie jaki producent będzie się trudził robić kilka karmideł na specjalne wymiary, woli hurtowo zrobić jedne te same na których i tak zarobi swoje. My jako hodowcy sami musimy się pomęczyć i zrobić dla siebie na swoje warunki :)
PS: Dobrze, że na forum mamy poradniki jak zrobić karmidło, to każdy może na własne potrzeby coś takiego zrobić :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2014, 23:00 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
A! I tu nie doceniasz siły środowiska! Proponuję pooglądać karmidła jakie są dostępne w internecie. Sami sprawdźcie ile z nich nie ma już dołu w kształcie półkola lecz jest spłycone. Nie chwaląc się, jak w moich. :D
Trzeba głośno mówić przy zakupie, ze te pojedyncze najmniejsze nie nadają się dla samców. Ja to już robiłem. Producenci (przynajmniej większość) to inteligentni ludzie. Zrobią model "Dla samców" ale ktoś musi im powiedzieć , że potrzebuje. Taki 12x12, a nie 10x10.
Ja mam to załatwiać, jak ja sobie sam od trzech lat takie robię? :mrgreen:

P.S.
Jeśli dożyję ;) , a Paweł nie zrezygnuje z Pokazu w gm. Długołęka, to zobowiązuje się przeprowadzić szkolenie z projektowania i produkcji. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2014, 9:23 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 02 sty 2013, 18:23
Posty: 18
Images: 21
GG: 0
Miejsce zamieszkania: k/Kalisza
Województwo: wielkopolskie
Karmidła które wskazał <grzesiek21491> mają jedną moim zdaniem bardzo istotna wadę. Te karmidła przez producenta są tak skonstruowane że należy je mocować na stałe na ścianie klatki na zewnątrz lub wewnątrz.
Nie ma możliwości szybkiego ich demontażu i ponownego montażu po umyciu i dezynfekcji chociażby w kąpieli słonecznej.
Ja do tych karmideł przykręciłem w pionie dwa kątowniki z bardzo cienkiej blachy a stolarz w kantówce naciął mi rowek i wsuwam teraz te karmniki w te nacięte rowki. W bardzo prosty i dowolny sposób mogę sobie regulować wysokość karmnika w zależności od wielkości królików i szybko je demontować do wyczyszczenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2014, 17:11 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
czyli już wszystko wiem
lepiej zrobić zasypowe i spokój bo ma tak jakby 2 funkcje
dzięki za porady


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2014, 7:41 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Grzesiek, zrobienie karmideł zasypowych jest bardziej praco i materiałochłonne.
Rynnowe to wg mnie mały problem, chociaż przyznam, że nawet takich nie robiłem (mam co robić z czasem wolnym i często wolę ponieść koszty finansowe, niż "czasowe").
W Broniszach kupiłem kilka karmideł rynnowych, ale jeszcze nie miałem okazji rzetelnie ich przetestować.

Jeśli masz czas, cierpliwość oraz nie szkoda Ci zużyć trochę więcej materiałów to oczywiście rób zasypowe. Ja używam ich podobnie jak Darek, z tym, że na dłużej niż dobę nie zwykłem podawać w nich pasz (mam luksus w postaci zaufanej osoby do karmienia, więc jak na razie nie muszę). Bardziej wykorzystuję w nich możliwość podania większej ilości paszy- przy licznych miotach.
Karmidła zasypowe mają jeszcze jedną zaletę- trudniej wpadają do nich nieczystości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS