Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 mar 2014, 13:42 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Jaki (marka) nóż polecicie do obróbki królika po uboju?
Używam noży rzeźnickich/masarskich/trybowników z ostrym "czubkiem", wygiętych, sztywnych. Ostatnio niestety "wcięło" mój ulubiony nóż i musiałem radzić sobie za pomocą porządnie zdartych, nie bardzo już nadających się do ostrzenia trybowników.

Chciałbym kupić nóż, który raz naostrzony starczy na kilka-kilkanaście tuszek, w rozsądnej cenie rzecz jasna.

PS. Na chwilę obecną jestem skłonny kupić nóż marki Giesser: http://allegro.pl/noze-masarskie-giesse ... 61676.html
Używaliście takiego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2014, 14:13 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 22 lut 2013, 10:49
Posty: 54
Images: 0
Lokalizacja: Rawicz
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Ugoda
Województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Na hodowlany.pl są noże ale nie wie czy w ogóle się nadają http://www.hodowlany.pl/155_Noze_dla_hodowcow.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2014, 14:40 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Chyba tylko ten do filetowania by się nadał, ale cena niezbyt zachęcająca.


Zdecydowałem się na kupno noża do trybowania polskiej firmy Gerlach, z serii 901. Ostrze ma długość 15cm. Jako, że jest nowy to jeszcze jest ostry. Zobaczymy jaki będzie po przerobieniu kilkunastu królików, czyli za kilka m-cy.
Cena noża na allegro ( http://allegro.pl/show_item.php?item=4046926627 )to około 21zł +9zł za przesyłkę, na stronie producenta ( http://www.gerlach.pl/produkt/901/901-5 ... trybowania ) taniej, za to wysyłka droższa.
Nóż ma pewną "wadę"- jest prosty. Nie wiem jak się sprawdzi przy skórowaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2014, 20:25 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Witam .
Trochę praktykowałem z różnymi nożami z racji moich, powiedzmy hobby i od pewnego czasu używam dwóch noży jednej firmy, mianowicie MORA KNIF. Różnią się jedynie kształtem, jak wiadomo szwedzka stal jest bardzo dobra i jeśli kupi się oryginalny nóż a nie podróbę to można naprawdę dużo takim nożem pracować bez częstego ostrzenia. Zdarzył mi się taki przypadek że jednym nożem po jednym ostrzeniu, wypatroszyłem sporego dzika, oskórowałem go, podzieliłem na części. Na drugi dzień poddałem ubojowi cztery króliki, oskórowałem je i podzieliłem na części nie oszczędzając noża przy odcinaniu łba po kościach, a wieczorem oskrobałem dwa leszcze, odcinając ogony, płetwy i łby. Niestety na kolejne cztery musiałem naostrzyć nóż.
Najłatwiej kupić takie noże w sklepach myśliwskich, a jednocześnie najpewniej, gdyż te sklepy nie pozwalają sobie raczej na handel podróbami, bowiem w łowiectwie trudno o kompromisy i podróba szybko wyrabia "markę" dla sklepu. Jeśli chodzi o cenę to właśnie ona była jednym z kryteriów w wybieraniu noża i muszę powiedzieć że za tak dobry sprzęt cena od 50,00 do 100,00 złotych w zależności od modelu nie jest wcale wygórowana.
http://www.youtube.com/watch?v=gDU0WQuarGk
Właśnie takim nożem to robiłem jak ten z hodowlanego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2014, 14:37 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 02 lis 2012, 19:02
Posty: 35
Images: 0
GG: 0
Województwo: śląskie
korgan pisze:
Zdecydowałem się na kupno noża do trybowania polskiej firmy Gerlach, z serii 901..

firma Polska tylko że oni już nie produkują , a importują z Chin z polskich noży polecam polkars, maja szeroka ofertę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2014, 20:29 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Kupiłem nóż do skóroawania , manualnie nie umiem go naostrzyć , czy są jakieś maszynki ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2014, 7:27 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Ja osobiście polecam zakup noży w sklepach lub hurtowniach dla cukierni lub masarni , naprawdę się sprawdzają . A osobiście mam bardzo stary nożyk (niegdyś kształtu tag zwany kozik, teraz już prosty) długości ostrza około 5 cm , wierzcie mi do skórowania królików taka długości jest idealna , a i jest idealny do odkostniania tuszek .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2014, 17:35 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 02 lis 2012, 19:02
Posty: 35
Images: 0
GG: 0
Województwo: śląskie
PAWEL_WP1 pisze:
Kupiłem nóż do skóroawania , manualnie nie umiem go naostrzyć , czy są jakieś maszynki ?

Polecam taką jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=BRm6ZrVa ... e=youtu.be
Kosztują ok. 80zł na "Chińskim allegro" albo na ebayu, pojawiają sie też na Allegro ale rzadko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2014, 7:20 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Nóż do trybowania polskiej firmy Gerlach, z serii 901, ostrze o długość 15cm, prosty, całkiem nieźle się sprawdza przy rozbiorze królików. 1 ostrzenie wystarcza na jakieś 10 królików, ale to przy użyciu innego noża do krojenia kości- cięcie przy ogonie i odcięcie łba.
Przy skórowaniu daje radę, ale moje obawy się potwierdziły- wygięty nóż lepiej by się do tego nadawał.
Ogólnie mogę polecić noże Gerlach z serii 901. Na pewno są na rynku lepsze noże, ale stosunek jakości do ceny w pełni przemawia za zakupem wspomnianych kozików.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS