Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 kwie 2013, 14:00 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Bardzo mi się spodobała wypowiedz jednego z forumowiczów , od jakiegoś czasu myślałem i rozmawiałem z kilkoma osobami mianowicie : brak jest w naszym kraju coś w rodzaju tradycji hodowlanej , szacunku do innych osób , sędziów i hodowców którzy przez wiele lat promowali króliki w swoich związkach . Nieraz osoby mogą być kontrowersyjne dla jednych , a wzorem dla innych .Postarajmy się uszanować ich wkład w życie społeczności królików w Polsce . Niech każdy ze związku postara się napisać coś o swoich kolegach o osobach których należy pamiętać . Wiem że większość związków jest młoda i może mieć z tym problem . Myślę tutaj o osobach już nieżyjących .To jest nasza tradycja i należy ją propagować .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2013, 14:29 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 13 sty 2013, 21:21
Posty: 148
Images: 6
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Milejowice
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
bardzo dobry pomysł!!!!!!!!!!
szkoda tylko ze ja nieznam nikogo,ale mam nadzieje ze akcja spotka sie z duzym odzewem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2013, 14:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Również przyłączam się do tego projektu i z mojej strony proszę również wszystkich hodowców aby rozpropagować to u siebie w związkach aby nasza tradycja mogła być przekazywana na dalsze pokolenia. Należy pamiętać o osobach , które rozpropagowały nasze hobby jakim jest hodowla królików.
Fajną sprawą był by również aby na stronach związków powstało właśnie coś takiego aby osoby, który pierwszy raz wchodząc na stronę danego związku mogły zobaczyć że w danym regionie były osoby które hodowlą królików zajmowały się kiedyś i tą iskierkę przekazały na kolejne pokolenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2013, 19:31 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
Ja w tym temacie pragnę wspomnieć o autorach książek dotyczących chowu i hodowli królików.

swieca Prof. Władysław Herman 1901 - 1981 , autor takich książek jak, Poradnik chowu królików, Hodowla królików, Hodowla zwierząt futerkowych.
Władysław Herman w swych książkach, oprócz opisów zasad pielęgnacji, rozrodu, chorób, szczególnie dużo miejsca poświęcał tematyce żywienia. Zapamiętany został ze swych opisów różnorodnych roślin uprawnych, chwastów, ziół i ich zastosowania w żywieniu królików.

swieca Prof. Bogusław Barabasz 1949 - 2010 , wykładowca i autor książek dotyczących chowu i hodowli zwierząt futerkowych m.in. Szynszyle -hodowla i użytkowanie, Króliki - Towarowa produkcja mięsna, Króliki Reksy - użytkowanie futerkowe.

Mgr inż. Roman Kopański, autor piszący na tematy chowu i hodowli różnych gatunków zwierząt. W swych książkach opisywał m.in. Jedwabniki, Norki, Kozy, Nutrie, Króliki.
W temacie królików najbardziej znaną pozycją autora, było trzykrotne wydanie książki Racjonalny chów królików. Pod koniec lat osiemdziesiątych na półkach księgarskich ukazała się również Jego książka dotycząca chowu królików angorskich.
Chociaż czas i zmiany zdewaluowały niektóre treści w książkach Kopańskiego, to i tak ocena jego prac jest według mnie, niezmiernie wysoka.
Roman Kopański zawsze poruszał temat bardzo szeroko i szczegółowo .
Z jego prac,wiedzę mogą zdobywać zarówno początkujący jak i zaawansowani hodowcy.Trudno znależć w tym co pisał jakieś niekonsekwencje, tam wszystko ma jakąś ciągłość. Co ważne, do tematu podchodził zawsze rzeczowo i racjonalnie - dla mnie osobiście największa spośród autorów inspiracja.
Nie wiem, kiedy Roman Kopański się urodził i gdzie teraz przebywa. Jednak, jakiekolwiek nie byłoby to miejsce, Panie Romanie - PAMIĘTAM.


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2013, 12:28 przez włodek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2013, 11:08 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
swieca Dr Włodzimierz Karłowicz 1937 - 2011, długoletni pracownik Instytutu Genetyki I Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu.
Dr. Karłowicz kierował Pracownią Metod Selekcji, która między innymi zajmowała się ujednoliceniem fenotypu oraz poprawą i utrwaleniem cech produkcyjnych królika białego popielniańskiego. Dzięki tym pracom hodowlanym, królik popielniański został w 1989r uznany przez Ministerstwo Rolnictwa za rasę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 8:33 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Stanisław Sroka. Wielki pasjonat oraz miłośnik królików, zdobywca nagród i wyróżnień na wielu wystawach.
Życzliwy , pomagający w hodowli , organizator wielu spotkań integracyjnych.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2014, 8:55 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Marian Dycha swieca .Hodowca zrzeszony w Wieluńskim Związku. Wielki pasjonat oraz miłośnik królików, zdobywca nagród i wyróżnień na wielu wystawach.
Pogrzeb odbędzie się w tą sobotę .
Niech spoczywa w pokoju . swieca swieca swieca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS