Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 kwie 2013, 22:12 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Trochę już napisaliśmy tutaj o środkach do odkażania klatek i sposobach czyszczenia, zastanawia mnie jednak pewna rzecz, a mianowicie, czy zamiast opalania klatek nie można by było użyć właśnie parowej myjki ciśnieniowej. Paweł WP1 pisał że, przed opalaniem zwilża wnętrze oczka wodą i potem opala palnikiem gazowym. Para wytwarzana przez myjkę ma temperaturę 100 stopni ( tak zapewniają producenci), czy to wystarczy żeby unicestwić świerzby i różne inne paskudztwa ?
Sposób Pawła WP1 jest myślę, czymś takim tylko jakby dwuetapowym i uwaga że para łatwiej dociera do zakamarków jest tutaj znamienna.
Po parowaniu myjką, chyba nie było by potrzeby suszenia klatki bo sama para nie daje tyle wody jak opryskiwacz. Jest jeszcze coś co przemawiało by za takim parowaniem - nie ma ryzyka pożaru, co przy suchych drewnianych klatkach i chwili nieuwagi jest bardzo prawdopodobne.
Zastanawiam się nad kupnem takiej myjki, lecz zanim to zrobię, chciałbym poznać Wasze opinie, może ktoś z Was ma jakąś praktykę w stosowaniu czegoś takiego ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwie 2013, 22:36 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Sam się nad takowym urządzeniem zastanawiałem, ale mam pewne wątpliwości.
O ile chodzi o rutynowe mycie to nie problem, ale co w przypadku gdy poddajemy dezynfekcji oczko w którym był królik chory?
Używałem takowego urządzenia niejednokrotnie (nie do klatek) i z tego co zaobserwowałem to "rozrzut" wody jest znaczny. Czy przypadkiem nie rozniesiemy "zarazy" po całej królikarni?
Na pewno wszystko wybije ta przegrzana para?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2013, 2:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Jeszcze dodam od siebie do tego co napisał Yeti:
Jest jeszcze jeden plus stosowania opalania klatek a mianowicie pozostałości sierści , które można bez problemu wyeliminować własnie w ten sposób.Pomysł wart rozważenia ale ja bym najpierw palnikiem klatkę opalił a potem dopiero taką myjką parową.
Na pewno fajnie będzie się myło klatki siatkowe taką myjką ale co własnie jak myjemy klatki w których mieliśmy chore zwierzę? Najlepiej by było chyba w takiej sytuacji dezynfekować całą klatkę bez obecności w niej zwierząt. Następny pytanie jakie mi się nasuwa to gdzie mamy klatki na dworze czy w pomieszczeniu? Na dworze raczej nie będzie stanowił problem ale w pomieszczeniu przy użyciu właśnie takiej myjki nie będzie nam się roznosiło po całym pomieszczeniu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS