Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 16 paź 2015, 8:06 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Króliki zawiezione. Zobaczymy jak się zaprezentują w tym roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2015, 19:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 05 wrz 2015, 16:21
Posty: 20
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerwinsk nad Wisłą
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Jak zawsze dobrze :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2015, 11:20 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 05 wrz 2015, 16:21
Posty: 20
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerwinsk nad Wisłą
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Bylem,widzialem i sie rozczarowalem. Poziom wystawy w rasach duzych bardzo,bardzo slaby...porażka organizatorow. Kroliki chore byly oceniane,nie przeznaczone do sprzedazy byly legalnie sprzedawane a jedyne ograniczenie to kwestia ceny jak sie dowiedzialem od hodowcow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2015, 17:57 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Artur co za bzdury piszesz , organizatorą należą się podzięnkowania za zorganizowanie wystawy , za trud i poświęcenie .Wszystko co zrobili zrobili w dobrej wierze , dla innych hodowców którzy wystawili swoje króliki i dla wszystkich zwiedzających nawet dla takich którzy nie potrafią tego docenić tak jak w twoim przypadku.
piszesz :
,,Poziom wystawy w rasach duzych bardzo,bardzo slaby...porażka organizatorów." - co organizator ma do tego ? , do jakości królików ? . Hodowcy chcieli wziąść udział w wystawie często mając świadomość o przydatności swoich królików pod kątem wystawy , wiem że niektóre miały wylinke mimo to wystawili i nic w tym złego .
chętnie przyjadę na zorganizowaną przez ciebie wystawe i zobaczę jak to się uda i jak z tą jakością będzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2015, 6:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 05 wrz 2015, 16:21
Posty: 20
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerwinsk nad Wisłą
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Wyrazilem tylko swoja opinie. Jesli chodzi o ta czesc mojego wpisu w którym pisze o porażce w duzych rasach to chodzilo mi o to,ze kroliki ras BOS i BOB byly oceniane pomimo tego,ze byly chore-przyklad samiec BOB byl oceniony,a mial zaropniale oko tak,ze praktycznie bylo zapadniete do środka. Zwiedzajacy wyciagali sobie kroliki z klatek i nikt im tego nie zabranial. Doszlo do tego,ze jakis Nb uciekl zwiedzajacym z wierzchu klatki i spadl na podłogę. Organizatorzy nie zareagowali moze nie widzieli tego zajscia nie wiem. Przesadzilem nazywajac ta wystawe"porażka" i pragnę przeprosić organizatorow oraz wszystkie osoby ktore poczuly sie urazone. Inicjatywa jak najbardziej słuszna,ale panietajcie,ze organizujac jedna z trzech największych wystaw w kraju bierzecie na siebie duza odpowiedzialnosc i nie każdemu moze sie podobac,ze jego kroliki siedzą w klatkach obok chorych zwierzat,sa wyciagane z klatek,czy klatki sa poprostu nie posprzatane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2015, 8:50 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Moim zdaniem nie ma nic złego w wyrażaniu opinii na temat jakiejkolwiek Wystawy.
Nawet jeśli zastrzeżenia są nie do końca zasadne. Po pierwsze daje to szansę organizatorom na wyciągniecie wniosków a po drugie pozwala "bardziej obytym"z Wystawami na wyjaśnienie pewnych zagadnień.

Z tego co wiem było ponad 500 królików. Na każdej Wystawie mogą trafić się chore zwierzęta. Czy na tej było ich faktycznie tak wiele czy może uogólnianie nie było dobrym posunięciem.

To że ktoś wyjmował króliki z klatek wcale nie oznacza że tak nie wolno, może taka była decyzja Organizatorów że nie zabraniają. Jeśli jednak nie wolno było wyjmować to zarzut nieodpowiedniego zachowania powinien być kierowany do "zwiedzających". Mieć pretensje do Kolegów z Łódzkiego Związku, że nie stali przy klatkach i bili po łapach? To chyba lekka przesada.

Sprzedaż "nie przeznaczonych na sprzedaż królików"? chyba nie "zgłoszonych do Katalogu"????
A co w tym złego??? Na Wszystkich Wystawach są Hodowcy którzy nie lubią oddawać zwierzęcia w ręce kogoś kogo nie znają.
Wola sami stać przy klatkach i najpierw poznać kupca. Ich prawo. Sam na Forum namawiałem aby szukać na Wystawie Hodowcy bo nawet jeśli królik nie jest zgłoszony w Katalogu to można się dogadać.

Na koniec odniosę się do zdania że organizowanie trzeciej co do wielkości Wystawy nakłada jakieś specjalne obowiązki.
Skąd taki pomysł????
Wielkość Wystawy jest moim zdaniem obiektywną oceną dotychczasowych Wystaw. Skoro tylu Hodowców przyjechało to znaczy, że są zadowoleni z poprzednich Wystaw i odpowiadają im zasady na obecnej. Za robotę niech się wezmą raczej Ci co maja małe wystawy.
Jeszcze raz przypomnę. Wystawy organizują Zrzeszeni Hodowcy dla Zrzeszonych Hodowców-Wystawców. Zwiedzający są gośćmi. Mile widzianymi, ale nadal gośćmi.
Regulamin Wystawy i wszelkie zasady są tworzone ku wygodzie Hodowców-Wystawców a nie gości.

P.S.
O co chodzi z tym "sprzątaniem klatek"? Nie bardzo rozumiem pretensje do organizatorów. :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2015, 15:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 05 wrz 2015, 16:21
Posty: 20
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerwinsk nad Wisłą
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Chore zwierzeta powinny byc izolowane a nie byc oceniane i przebywac ze zdrowymi na to nie ma żadnego wytlumaczenia. Ani organizatorzy,ani sedziowie nie powinni dopuscic do oceniania takich zwierzat. Gdzie nadzór weterynaryjny? A w klatkach poprostu wedlug mnie nie bylo posprzatane. Wyrazilem tylko swoje spotrzezenia i nie chcialem nikogo urazic. Na tej wystawie bylem po raz pierwszy i byc moze organizatorzy zezwalaja na wyjmowanie krolikow z klatek-nie wiem z czyms takim spotkalem sie po raz pierwszy i może dlatego bylem zaskoczony a klatki na innych byly sprzątniete przed zwiedzaniem a tu chyba nie do konca . A co do obowiązków to nie nazwalem ich "specjalnymi". Mialem na mysli raczej to,ze taka duza wystawa to i poziom samej organizacji duzy. I jeszcze jedno spostrzeżenie-bilety a raczej pieczatki jedna wielka rozmazujaca czerwona plama na ręku nie koniecznie mile odczucie i ciężkie do usunięcia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2015, 16:07 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Już rozumiem.
Z tym sprzątaniem to jest tak, że na żadnej Wystawie nie sprząta się klatek w jej trakcie. Klatki są zaścielane w dniu przyjęcia zwierząt i czyszczone po zakończenia Wystawy. Nie ma takiej potrzeby bo to maksymalnie 3 dni a i w hodowli chyba nikt nie sprząta co dziennie.
Możliwe że coś poszło nie tak ze ścieleniem? Tego to już nie wiem i mogę jedynie gdybać, a nie o to przecież chodzi.

Co do usuwania chorych zwierząt, to faktycznie tak się robi i sam tego doświadczyłem na Wystawie w Łodzi. Królik okazał się zdrowy ale na Wystawie wylądował w izolatce :D Oczywiście nie mam pretensji, bo nie ma o co. na miejscu Kolegów zrobił bym dokładnie tak samo. :D
Tyle, że do izolatki przenosi się zwierzęta podejrzane o choroby zakaźne a nie o wszelakie schorzenia. Zdarzały się przypadki pogryzienia czy tez podrapania się królików przez siatkę. Tak samo odgnioty. To nie jest powód do usuwania zwierząt z Wystawy.
Inna sprawa to czy zwierzę naprawdę jest chore. Wierzę, ze odniosłeś takie wrażenie, ale czy na pewno był chory?
Sam widziałem na Wystawach zwierzęta zachowujące się moim zdaniem podejrzanie, ale czy były chore? Nie wiem. Może zestresowane? Może źle zniosły podróż. Może denerwuje je hałas lub królik obok?


Będę się niedługo widział z Kolegami z Łodzi. Przekaże niezadowolenie z pieczątek. Może skorzystają z opasek, takich jak w Broniszach.

P.S.
W zeszłym roku u Nas w Broniszach sam pobiegłem do kolegów bo byłem przekonany ze BOS najzwyczajniej w świecie zdycha. :shock: I co? No i okazało się, że nic zakalcowi nie było! Drzemkę sobie chciał uciąć leżąc na grzbiecie :D :D :D :D :D :D
Jak potem powiedział jego właściciel. "Nie pierwszy raz taki numer wyciął :mrgreen: "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2015, 5:39 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 05 wrz 2015, 16:21
Posty: 20
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Czerwinsk nad Wisłą
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Osobiście bardzo szanuje prace i wkład Łódzkiego zwiazku i jego czlonkow w propagowanie hodowli krolikow. Osobiscie znam paru fajnych chlopakow z tego zwiazku. Chwala im za to,ze organizuja takie wydarzenia jak wystawa w Konstantynowie,czy pokaz w Bratoszewicach bo to jak najbardziej sluszne i potrzebne. Nie neguję ich wkladu,trudu i pracu jaka wkladaja w te wydarzenia bo to nie podlega najmniejszej dyskusji. Wyrazilem tylko swoje zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2016, 12:14 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 16 lut 2016, 12:09
Posty: 1
GG: 0
Województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Był ktoś może na tej wystawie? http://www.agropolska.pl/dzialy/targi-i-pokazy/iii-ogolnopolska-wystawa-krolikow-rasowych,510.html potrzebuje z niej zdjęcia. Byłem tam wraz ze swoją hodowlą. Jak wam się podobało? Poznałem kilka ciekawostek dotyczących żywienia królików, ogólnie jestem zadowolony jeśli się uda postaram się pojawić na przyszłorocznej edycji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS