Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lis 2012, 19:46 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Zebrania związkowe , według mnie bardzo dobrze ,ze są ale nie zgadzam się z ich formom bynajmniej dla osób mieszkających w znacznym oddaleniu od miejsca , w którym się odbywają . Nie zgadzam się z taką ich formą dlatego ,że :podejmowana decyzje na tych zebraniach nie są konsultowane z wszystkimi członkami związków tak naprawdę nikt się ich nawet nie pyta co myślą o danej sprawie czy o danym temacie , tak wiec osoby z bliskiej okolicy podejmują decyzję za kogoś . Moje pytanie a co z osobami mieszkającymi dalej lub takimi ,którzy nie mogli na to spotkanie przyjechać .

I jeszcze jedno czy nie można by było rozesłać pocztą bądź internetem ankiet w temacie zebrania i podejmowanego tematu , tak aby wszyscy członkowie mogli by się pisemnie wypowiedzieć i zagłosować.
Takie rozwiązanie było by demokratyczne. Przecież wszyscy członkowie tworzą dany związek a nie tyko kilka osób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 22:14 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Ależ właśnie Zebranie jest formą dyskusji i przejawem demokracji. Tyle ze nie polega na tym że wszyscy muszą się zgadzać ale na tym, że większość ma prawo do decyzji.
Forma i zakres uprawnień w tym Zebrania i Zebrania Walnego nie określa niczyje widzimisię, ale Ustawa i Statuty
Tak więc pora podkreślić że najwyższą władzą w Stowarzyszeniach, a Nasze Związki są Stowarzyszeniami, Jest Walne Zebranie, po nim Zebranie Zwykłe a na trzecim miejscu Zarząd.
Co do tematów na Zebraniu to nieodzowne jest przygotowanie w formie pisemnej "Porządku Obrad".
W tymże porządku znajdują się poruszane kwestie z uwzględnieniem dyskusji i dopiero glosowania. I to glosowania nie na zasadzie TAK-NIE ale także w kwestii czy przypadkiem głosowania nie odłożyć w czasie. Jakby co są jeszcze "wolne wnioski".
Ale to tez nie jest gadanie o niczym. Składa się je także na piśmie i nie ma bata by Zarząd lub ktoś inny wysłał to do "Koszalina". Bo zawsze kopię można przesłać do instytucji nadrzędnej i ktoś będzie miał cieplutko.
A co do trudności z dojazdem na Zebrania. No cóż, przynależność do Stowarzyszenia "na odległość" tak właśnie skutkuje.
Jeśli chodzi o Mój Związek nie odniosłem wrażenia, że to stanowi jakiś problem. Może dlatego, że jak popatrzeć na listę Członków biorących systematycznie udział w Zebraniach, w Pokazach i angażujących się w pracę przy Wystawie to właściwie niewiele te listy różnią się od siebie :D
Najważniejsze by Hodowcy zdawali sobie sprawę "Kto Tu Rządzi". Bo każdą decyzję Zarządu może uchylić Zebranie Zwykłe, a każdą decyzję tegoż Walne Zebranie.
na pewno macie to w Statutach.
Tylko kto by tam sobie zawracał głowę Statutem i Ustawami na podstawie których powstał.

Dla przykładu Statut MZHKiDI przewiduje, że w przypadku gdy Uchwała Zwykłego Zebrania lub Zarząd budzi wątpliwości zwołuje się Nadzwyczajne Walne Zebranie. Może to zrobić Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński ale także 1/3 członków Zwyczajnych. takie zebranie może bez problemowo uchylić decyzje Zarządy czy Zebrania Zwykłego. takie Nadzwyczajne Zebranie Musi być Zwołane w zawitym terminie a członkowie powiadomieni pisemnie o temacie.
I to by było na tyle. A jakby co to patrzcie kogo wybieracie do Komisji Rewizyjnej czy Sądu Koleżeńskiego.

"Ignorantia jurist nocet". Ponad dwa tysiące lat ma ta maksyma i wciąż aktualna. :mrgreen: "Nieznajomość prawa szkodzi"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 22:53 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Yeti napisał:A co do trudności z dojazdem na Zebrania. No cóż, przynależność do Stowarzyszenia "na odległość" tak właśnie skutkuje.

Właśnie o to mi chodzi aby te osoby miały równe prawo decydowania , jeśli ktoś nie może to niech pisemnie zostanie powiadomiony i odda swój głos na ankiecie i odeśle . Na zebraniu można odczytać co ktoś chciał powiedzieć i zaliczyć jego głos . Przecież każdy członek ma takie same prawa, rzeczywistość pokazuje co innego . Ponadto żyjemy w dobie internetu .

Ja należę do dwóch związków do jednego mam 250 km. a do drugiego 350km . Nigdy nie miałem możliwości ani zasobów pieniężnych aby uczestniczyć w takim zebraniu . Jeśli miałbym do miejsca , w którym odbędzie się zebranie 50 km to nie ma sprawy też śmiałbym się z tego . A jak bym chciał zorganizować zebranie w swojej okolicy to mnie by wyśmiano , bo ci co w tej chwili mają blisko na pewno nie chcieli by przyjechać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 22:57 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Niestety Pajo. Nie ma takiej możliwości prawnych by głosować w ten sposób. Jedyne wyjście to tworzenie kół, Koła wybierają Delegatów i ci glosują z upoważnieniem za "dusze" swojego Koła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 23:00 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
może najwyższa pora to zmienić jak nie z tej strony to z innej spróbować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 23:03 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Pajo pisze:
Yeti napisał:A co do trudności z dojazdem na Zebrania. No cóż, przynależność do Stowarzyszenia "na odległość" tak właśnie skutkuje.

Właśnie o to mi chodzi aby te osoby miały równe prawo decydowania , jeśli ktoś nie może to niech pisemnie zostanie powiadomiony i odda swój głos na ankiecie i odeśle . Na zebraniu można odczytać co ktoś chciał powiedzieć i zaliczyć jego głos . Przecież każdy członek ma takie same prawa, rzeczywistość pokazuje co innego . Ponadto żyjemy w dobie internetu .

Ja należę do dwóch związków do jednego mam 250 km. a do drugiego 350km . Nigdy nie miałem możliwości ani zasobów pieniężnych aby uczestniczyć w takim zebraniu . Jeśli miałbym do miejsca , w którym odbędzie się zebranie 50 km to nie ma sprawy też śmiałbym się z tego . A jak bym chciał zorganizować zebranie w swojej okolicy to mnie by wyśmiano , bo ci co w tej chwili mają blisko na pewno nie chcieli by przyjechać .


No właśnie Pajo. Podejmując decyzję o zapisie do danego związku zapewne wiedziałeś jak będzie z dojazdem, z możliwością bycia na zebraniu... Może warto zrezygnować z jednej wystawy a pojechać na zebranie :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 23:11 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Nie masz racji Bartez. Nie zawsze ma się wybór. Ja nie miałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 23:23 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Yeti pisze:
Nie masz racji Bartez. Nie zawsze ma się wybór. Ja nie miałem.


Zmusili Cię tak jak za komuny :lol:

Najpierw byliście kołem KZHK. Odłączyliście się na własne życzenie. Ale nadal nie wiem w jaki sposób wyglądało u Ciebie przymuszenie do MZHK :?: W Kielcach na pewno masz jakiś oddział PZ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 8:50 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Ja wiem Bartez, że to co działo się 5-6 lat wstecz to dla Ciebie zamierzchła przeszłość, bo się jeszcze wtedy żołnierzykami bawiłeś. :mrgreen:
Zerknij proszę w kalendarz i sprawdź jak to wówczas wyglądało.
O ile mnie pamięć nie myli to Polski Związek właśnie dogorywał, ludzie starali się zakładać nowe struktury, ale żadnej informacji nigdzie na ten temat nie było.
PZ w takiej formie jak go znasz mógł być co najwyżej w planach.
Znalazłem Koło nr 5 KZHK. I nie odeszliśmy na własne życzenie ! :evil: No ale wtedy byłeś za mały by czytać informacje dlaczego tak się stało. A były upublicznione., (ale to nie miejsce by o tym pisać).
Do MZHKiDI nikt mnie nie przymusił. Jakbyś zwrócił uwagę na mój podpis pod postem (M-7) to wynika z niego że bylem jednym z pierwszych hodowców, a stąd krotka droga do stwierdzenia że jestem jednym ze współzałożycieli Związku. I to jest prawda.
Jeśli piszę, że "nie miałem wyboru" to znaczy dosłownie to co napisałem. Nie miałem wyboru bo nie było z czego wybierać.
Nie ma tam nic o zmuszaniu, terroryzowaniu, komunie itp.
(Z resztą nie pisz nic o komunie, bo z racji wieku nic o niej nie wiesz.)

Pozwoliłem sobie doradzać jak ułatwić sobie wyjazdy na Zebrania, ponieważ ten problem znam z autopsji. Na swoje jeżdżę to wiem o czym piszę. Praktyk jestem :D
O ile mnie pamięć nie myli to na Zebrania nie jeździsz, a i na Wystawy nie szczególnie, więc to tylko teoretyczne dywagacje z Twojej strony. :P

P.S.
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie" albo :Jak Kuba Bogu, tak Bóg kubańczykom". Wybierz adekwatne Twoim zdaniem powiedzonko. Jak widzisz humor mi wrócił i postanowiłem napisać w tonie jakim się posługujesz.
Nawet emotikonek nawklejałem, jak "pierwszaczki" w zeszyty. :mrgreen:
Coś mi się wydaje, że taki ton nie jest miły dla adresata. Co o tym myślisz? :twisted:
Potraktuj to jako eksperyment socjologiczny. :mrgreen:

P.S. 2
Proszę sprawdzić w słownikach różnice w znaczeniu wyrażeń: "nie mieć wyboru" i " nie mieć wyjścia" :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 10:45 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 19 sie 2012, 21:09
Posty: 245
Images: 0
GG: 0
Województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Yeti pisze:
Jakbyś zwrócił uwagę na mój podpis pod postem (M-7) to wynika z niego że bylem jednym z pierwszych hodowców, a stąd krotka droga do stwierdzenia że jestem jednym ze współzałożycieli Związku. I to jest prawda.


Kolego, to chyba nie te forum.

Yeti pisze:
Znalazłem Koło nr 5 KZHK. I nie odeszliśmy na własne życzenie ! :evil: No ale wtedy byłeś za mały by czytać informacje dlaczego tak się stało. A były upublicznione., (ale to nie miejsce by o tym pisać).


Jeśli dobrze pamiętam to mieliście swoją stronę będą jeszcze w KZHK, więc zapewne czytałem.

Yeti pisze:
(Z resztą nie pisz nic o komunie, bo z racji wieku nic o niej nie wiesz.)


Ale jest coś takiego jak lekcje historii w szkole. A jeśli i to mało to zawsze można porozmawiać z ludźmi którzy doskonale pamiętają ten okres.

Yeti pisze:
O ile mnie pamięć nie myli to na Zebrania nie jeździsz, a i na Wystawy nie szczególnie, więc to tylko teoretyczne dywagacje z Twojej strony. :P

Jeszcze masz dobrą pamięć.
Gdy się rejestrowałem miałem do wyboru KZHK, PZ lub KCHZ. Padło na KZHK do siedziby którego mam 150km. Do koła/oddziału PZ miałem i mam jakieś 25km. Jeśli dobrze pamiętam to pisałem Ci o tym jak wyglądało moje przystąpienie do KZHK...

Yeti pisze:
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie" albo :Jak Kuba Bogu, tak Bóg kubańczykom". Wybierz adekwatne Twoim zdaniem powiedzonko. Jak widzisz humor mi wrócił i postanowiłem napisać w tonie jakim się posługujesz.

Pozostawiam to Tobie do wyboru...

Yeti pisze:
Nawet emotikonek nawklejałem, jak "pierwszaczki" w zeszyty. :mrgreen:

Przynajmniej jest kolorowo ;)

Yeti pisze:

Coś mi się wydaje, że taki ton nie jest miły dla adresata. Co o tym myślisz? :twisted:

Wiem, jedno - Polska to wolny kraj ;) A to w jaki sposób napisałeś ma dla mnie drugorzędne znaczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS